Michal Pavlů v přípravě: Kladno pro mě byla zkušenost, teď se chci probojovat do sestavy Liberce

Date of publication Author Petr Schultz

V minulosti převážně pendloval mezi libereckou farmou a prvním týmem Bílých Tygrů. V loňské sezóně vyrazil sbírat zkušenosti do extraligového Kladna. Letos naopak Michal Pavlů touží získat konečně místo v týmu Severočechů.

Michale, jak se Ti zatím líbí Tvá třetí příprava u áčka Bílých Tygrů?
Je určitě jiná než loňská. Je opět pestrá. Pokaždé je to ale dřina, ale musíme to skousnout, protože to je naše povolání.

Co Ty a letní dril?
Každý hráč to musí absolvovat, protože to je náš job. Nějakým způsobem se musíme připravit na sezónu, abychom vydrželi co nejdéle po fyzické stránce.

Jak hodnotíš loňskou sezónu, kdy ses stabilně zapracoval do extraligy?
V Liberci jsem byl šestnáct zápasů a pak jsem odešel na hostování do Kladna. Tam to bylo super, protože to pro mě byla zkušenost tam hrát. Dostal jsem větší prostor a uvidíme, jaké to bude letos.

Michal Pavlů v přípravě.

Hrál si tam s takovými ikonami jako Patera. Můžeš si od hvězd jeho formátu vzít něco do hokejového života?
Určitě to byla radost s nimi hrál. Bylo pěkné pozorovat, jak řeší určité situace. Myslím, že to samé je tady Méďa (Petr Nedvěd).

Liší se něčím Petr Nedvěd od Pavla Patery?
Rozhodně nasbíranými body. Méďa je takový tahoun, Patys (Pavel Patera) naopak hraje víc defenzivněji. Pavel tolik nevyniká jako Petr, ale oba mají jedno společné, jsou to výborní hráči.

Jak jsi vnímal svůj přesun do Kladna?
Vnímal jsem to jako motivaci. Potřeboval jsem se nějakým způsobem zvednout, což se mi povedlo. Dostal jsem prostor a se závěrem sezóny jsem byl spokojen.

Sledoval jsi výsledky Liberce?
Ano, zápasy jsem sledoval a v play-off jsem na kluky i chodil.

S Kladnem jste vypadli v předkole s Kometou Brno. Byla opravdu tak silná?
Asi museli hrát dobře, když došli až do finále. Kladno se chtělo vyhnout po dlouhé době play-outu, takže pro ně bylo předkolo úspěchem. Brno bylo bohužel lepší.

Bylo v Kladně cítit, že ho vede Jaromír Jágr?
Určitě. Co vždycky kluci říkali, tak se to tam hodně zvedlo. Předělala se část kabiny a celkově to šlo nahoru. On nás ze zámoří sledoval a byl neustále v kontaktu s trenéry a managementem Kladna. Přes Pavla Pateru nám před předkolem vzkazoval, ať se nám v play-off daří. Přehled o klubu měl.

Co od sebe očekáváš pro příští sezónu?
Já už bych se konečně chtěl natrvalo prosadit do extraligy, nejlépe kdyby to bylo v dresu Bílých Tygrů.

Liberec před nadcházející sezónou hodně omladil. Jak vidíš jeho šance?
Myslím, že kostra týmu tu zůstala. Jsou tu Jarda Kudrna, Tomáš Urban, Martin Čakajík a přišel David Havíř. Tým bude mít určitě slušnou úroveň.

Michale, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR