Mladí Tygři nechyběli v národních výběrech do 17 a 18 let

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Trenéři mládežnických reprezentací se při skládání sestav pro turnaje a přípravné zápasy kategorií U17 a U18 mohli opět spolehnout na zástupce libereckého hokeje. Reprezentační dres oblékl Kryštof Hrabík, který s výběrem do 18 let absolvoval turnaj ve Švýcarsku a také dvojice Šír - Jeník, která se s reprezentačním týmem U17 účastnila přípravného trojutkání s výběrem stejně starých Finů.

Reprezentace U17 sehrála na jihu Čech s Finy tři utkání

Velice náročný program čekal české hokejisty do 17 let mezi 28. a 30. prosincem. Čekala je hned tři utkání ve třech dnech, navíc všechna proti silným Finům. Každé utkání se hrálo na jiném zimním stadionu - reprezentanti začali v Českých Budějovicích, následovaly Strakonice a trojzápas uzavřeli v Táboře.

Češi si nevedli vůbec špatně, první utkání vyhráli 4:2, ve druhém podlehli těsně 4:5 a v závěrečném zápase dokázali vybojovat výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Liberečtí Šír a Jeník odehráli všechna tři utkání, přičemž druhý jmenovaný si připsal jeden kanadský bod za asistenci v prvním zápase.

1. zápas: Česká republika U17 - Finsko U17 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)

SESTAVA ČR: Vlk (Kolář) – Dluhoš, Klejna, Kowalczyk, Zábranský, Dajčar, Bernáth, Procházka, Zich – Koblížek, Čajka, Gajarský – Svoboda, Střondala, Plašek – Jeník, Šír, Pekař – Grim, Arnošt, Kropáček.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 24. Gajarský, 34. Gajarský (Střondala), 35. Pekař (Bernáth), 40. Pekař (Jeník, Dajčar).

2. zápas: Česká republika U17 - Finsko U17 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

SESTAVA ČR: Kolář – Dajčar, Procházka, Zich, Bernáth, Klejna, Dluhoš, Kowalczyk, Zábranský – Pekař, Střondala, Čajka, Svoboda, Grim, Arnošt, Koblížek, Šír, Jeník, Gajarský, Plášek, Kropáček.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 38. Grim (Gajarský), 47. Plášek (Procházka), 54. Pekař (Zábranský), 60. Gajarský (Střondala).

3. zápas: Česká republika U17 - Finsko U17 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

SESTAVA ČR: Dvořák (Vlk) – Zábranský "C", Klejna, Dajčar, Dluhoš, Kowalczyk, Procházka, Zich – Pekař "A", Čajka, Gajarský, Svoboda, Střondala, Plašek "A", Koblížek, Arnošt, Kropáček, Grim, Šír, Jeník.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 22. Střondala, rozh. náj. Střondala.

Výběr U18 zazářil na turnaji ve švýcarském Zuchwilu

I pro český tým do 18 let byli poslední dny roku 2016 ve znamení měření sil se zahraničními výběry. Od 26. do 30. prosince se naše reprezentace zúčastnila mezinárodního turnaje pořádaného ve švýcarském Zuchwilu. A hokejistům se lvíčkem na prsou se v zemi helvétského kříže vedlo opravdu skvěle!

Do turnaje vstoupili výhrou 6:5 v prodloužení proti Slovensku. Hattrickem se v tomto utkání blýskl pardubický Zadina. Následovaly výhry 5:2 proti Německu a 3:1 proti Finsku. Turnaj zakončili čeští mladíci výhrou 6:3 nad domácími Švýcary a s jedenácti body ovládli tabulku. Liberecký Kryštof Hrabík odehrál všechna čtyři utkání.

Česká republika U18 - Slovensko U18 6:5 po prodloužení (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)

SESTAVA ČR: Patera (Dostál) – Galvas, Šalda, Myšák, Král, Rutar, Gaspar, Mareš, Buchtela – Hladoník, Kaut, Zadina – Kern (C), Lauko, Safin – Kvasnica, Hrabík, Pour – Przybyla, Svoboda, Toman.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 8. Zadina (Kaut, Myšák), 18. Svoboda (Przybyla), 31. Zadina, 46. Svoboda, 55. Zadina (Kaut), 62. Hladoník (Kern).

Německo U18 - Česká republika U18 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

SESTAVA ČR: Dostál (Patera) – Šalda, Galvas, Král, Mysák, Gaspar, Rutar, Buchtela, Mareš – Zadina, Kaut, Hladoník – Safin, Lauko, Kern – Pour, Hrabík, Kvasnica – Przybyla, Svoboda, Toman.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 3. Kvasnica (Hrabík, Gaspar), 8. Hladoník (Zadina), 16. Kaut (Hladoník, Zadina), 18. Safin (Kern, Galvas), 37. Przybyla (Svoboda, Král).

Česká republika U18 - Finsko U18 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

SESTAVA ČR: Patera (Dostál) – Galvas, Salda, Hladoník, Kaut, Zadina – Mysák, Král, Kern, Lauko, Safin – Rutar, Gaspar, Kvasnica, Hrabík, Pour – Mareš, Buchtela, Przybyla, Svoboda, Toman.

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 37. Kern (Safin, Lauko), 41. Safin (Král, Buchtela), 48. Kaut (Král, Hladoník).

Švýcarsko U18 - Česká republika U18 3:6 (0:2, 3:2, 0:2)

SESTAVA ČR: Dostál (Patera) – Galvas, Šalda, Myšák, Král, Rutar, Gaspar, Mareš, Buchtela – Hladoník, Kaut, Zadina – Kern, Lauko, Safin – Kvasnica, Hrabík, Poul – Przybyla, Svoboda, Toman..

BRANKY A NAHRÁVKY ČR: 4. Zadina (Kaut, Král), 7. Buchtela (Svoboda), 21. Hladoník, 37. Przybyla (Svoboda), 47. Kaut (Hladoník), 58. Kern (Safin, Lauko).

Slavná trojice aneb selská jízda