Musíme více střílet, měl po utkání s Plzní jasno Tomáš Urban

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Ani tlak v závěrečné části nepomohl Bílým Tygrům v dohrávce desátého kola proti Plzni k bodovému zisku. Oba dva zásahy si v dresu Škodovky připsal libereckému uchu dobře známý Václav Pletka. Severočeši ještě v závěru snížili na 1:2, to už ale bylo od domácího celku všechno. "Je to škoda," smutnil po utkání jediný úspěšný střelec v tygřím dresu Tomáš Urban.

Tomáši, asi se ti do toho moc nechce, ale jak bys zhodnotil utkání?
Je to škoda. Tu třetí třetinu jsme do toho šlápli a myslím, že jsme měli na to vyrovnat, ale bohužel jsme ten gól nedali a nemáme ani bod.

Tomáš Urban bojuje na brankovišti

Rozhodly podle tebe přesilovky?
Tak ty nám pořád nejdou, ale věřím, že to jednou prolomíme a budeme proměňovat každou přesilovku.

Je to třeba o tom hru zjednodušit?
To je otázka na trenéra. Nijak to neovlivním, ale osobně si myslím, že bychom měli více střílet a tlačit se do brankoviště. I takovéhle góly se uznávají a platí.

Od zápasu v Litvínově, kde jste vstřelili čtyři branky, šla produktivita dolů. Čím to?
Musíme více střílet a rvát do brány. Máme tam situace, kdy třeba jedeme na bránu a nedokážeme zakončit. Já si myslím, že když budeme více střílet, tak to tam nějak spadne, jinak prostě žádné góly nedáme.

Co teď na Slavii?
Tři body. Jednoznačně tři body. Musíme začít hrát tak, abychom navázali na to, jak jsme dnes skončili třetí třetinu. Teprve pak můžeme uspět.