Musíme využít domácí prostředí, burcuje Filip Pyrochta

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Ani za stavu 0:2 se Bílí Tygři snu o semifinále nevzdávají. Série se stěhuje do Home Credit Areny, kde se jim nejen v této sezoně mimořádně daří. Venkovní čtvrtfinálové duely s Hradcem Králové však zároveň slouží pro Tygry jako varování. “Musíme si dát pozor na disciplínu,” ví Filip Pyrochta.

Co první dva zápasy o sérii napověděly?
Že s nimi můžeme hrát vyrovnaný zápas, že můžeme klidně i vyhrát. Koneckonců jsme jednou byli v prodloužení, které rozhodl vlastní gól, podruhé jsme zase do 50. minuty vedli… Musíme si z toho vzít jen pozitiva.

Věříš, že vás nyní domácí prostředí nakopne?
Hrajeme doma, před vlastními fanoušky. Věřím, že se díky nim vyhecujeme k ještě lepším výkonům a že dvakrát zvítězíme.

Doma jste navíc s Hradcem od října 2013 neprohráli…
To jsem ani nevěděl. Ale domácí prostředí je pro nás celkově v této sezoně velká výhoda. Můžeme teď klidně dvakrát vyhrát, nakopnout se. Rázem bychom v tu chvíli byli na koni my. Stát se ještě může cokoliv.

Stav série 0:2 je asi vzhledem k výkonům v Hradci velmi tvrdý?
Jistě. Je to takové kruté. Sehráli jsme dvě vyrovnaná utkání, kdy nám to nakonec vždy nějakým zbytečným způsobem uteklo. Jednou to byl vlastní gól v prodloužení, podruhé zbytečný faul. Hlavně musíme zůstat v klidu, je vidět, že Hradec můžeme porazit.

Jedním z klíčových faktorů bude disciplína, souhlasíš?
Jasně, bavíme se o tom celou sezonu. Hradec má kvalitní tým. Pokud uděláme zbytečný faul, potrestají ho. Je to jednoduché. Když to budeme opakovat a nepoučíme se, budeme znovu prohrávat. To si v naší situaci nemůžeme dovolit.

Jaká pozitiva si tedy chcete do domácího dvojutkání přenést?
Nebyli jsme ani jednou horším týmem. Při hře pět na pět si dokonce troufám tvrdit, že jsme měli navrch. Dvakrát jsme se v úvodu dostali do vedení. Jen chybělo, abychom to udrželi. Věřím, že v domácím prostředí uspějeme.