Musíme zlepšit důraz v brankovišti, ví Jakub Nikolič

Date of publication Author Ondřej Belák, Kryštof Rossmann

Liberec - Kategorie U18 podlehla po nevydařeném vstupu do zápasu Mladé Boleslavi 3:5. Jak viděl zápas Jakub Nikolič? „Nevstoupili jsme do utkání vůbec dobře, nejvíc z hlediska důrazu v brankovišti. Mysleli jsme si, že se uhrají sami."

Co bylo rozhodující?
Myslím, že rozhodl náš nedůraz v předbrankovém prostoru a to jak našem, tak jejich.

Překvapili vás Bruslaři něčím? Ve druhé minutě jste prohrávali už 0:2.
Nevstoupili jsme do utkání vůbec ideálně, už třeba jen tím nedůrazem. Mysleli jsme si, že se uhrají sami, ale Boleslav hraje hodně fyzický hokej a přesně to se právě ukázalo při dvou úvodních brankách, když nás přetlačili před gólmanem.

Jakub Nikolič

Možná byl zároveň trochu problém s produktivitou, protože do šancí jste se dostávali.
S produktivitou máme problém už druhý zápas, na Slavii to také nebylo ideální. Vytvoříme si šancí tak na osm branek. Budeme pracovat na tom, abychom jich využili víc.

Ve třetí třetině se obraz hry změnil. Bylo to podle tebe tím, že jste se zaměřili na důraz?
V kabině jsme si řekli, že nám nezbývá nic jiného, než se tlačit do branky. Trenéři stáhli pětky a prostřídali beky i útočníky. Nabudili jsme se, protože jsme věděli, že není co ztratit. Snažili jsme se chodit do branky, ale vstřelit pět gólů... to není vůbec nic snadného.

Co si z těchto utkání vezmete?
Určitě, že musíme zlepšit důraz jak před naší, tak před jejich branku. A vstupy do zápasů i následujících třetin.