Na MS U18 Češi prohráli s USA. Hrabík s Bednářem tentokrát bez bodu

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Češi podruhé na mistrovství do osmnácti let prohráli. Po souboji se Švédskem se jim nezadařilo ani v duelu proti Spojeným státům americkým. Kryštof Hrabík s Janem Bednářem odehráli celý zápas ani jeden z nich nebodoval.

Česká republika - USA 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern, Machala) - 13. B. Tkachuk (Kemp, St. Cyr), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom).

Sestava ČR: Škarek (32. Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Jan Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, M. Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Sestava USA: St. Cyr – Hughes, Kemp (A), Gildon, Knoepke, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Wahlstrom – Mismash, Barratt, Pastujov – Poehling, Farabee, Dhooghe – Cockerill, Reedy, Tortora – Slaggert.

Se zámořským celky vždy čekají národní mužstvo náročné boje a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Před téměř čtyřtisícovou návštěvou si Američané pečlivě hlídali vedení. To postupně navyšovali, až se vyšplhalo na finálních 5:2.

Češi ale nesehráli vůbec špatný zápas, ba naopak. S Janem Bednářem a Kryštofem Hrabíkem v sestavě Američany potrápili, jenže všichni tři brankáři, co se objevili na ledové ploše, chytali výborně (Patera vystřídal Škarka v 32. minutě, pozn. red.). Právě střídající český gólman zneškodnil dvě trestná střílení USA, jeden nájezd neproměnilo také národní mužstvo země ze srdce Evropy.

Kryštof Hrabík na MS U18

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu