Na konci jsme mohli vyhrát, říká Václav Pletka

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Y v e r d o n/ L i b e r e c - Bílí Tygři se na turnaji Coupe des Bains zatím vítězství nedočkali, i když v obou zápasech, jak proti Berlínu, tak dnes proti Davosu od něj nebyli daleko. Právě zápas se silným švýcarským celkem krátce zhodnotil kapitán Liberce na turnaji Václav Pletka, který se podílel na první brance Tygrů v utkání, kterou vstřelil jeho spoluhráč z nově utvořeného prvního útoku Zdeněk Blatný.

Vašku jak si viděl dnešní zápas proti Davosu?
Tak Davos na nás vlítnul a na začátku zápasu byli lepším týmem. Navíc se jim podařilo využít přesilovky a rychle se dostali do vedení.

Pak jste se ale zlepšili a začali dotahovat…
V kabině jsme si řekli, že musíme začít víc bruslit a vyrovnat se jim v pohybu. Dali jsme nějaké góly a na konci jsme mohli i vyhrát.

To bezesporu, v závěru jste měli dobré šance.
Byla tam tyčka a pak ještě skvěle sehraný signál, který vyšel přesně tak, jak měl a Klimoš jel sám na brankáře. Oni to vůbec nečekali, bohužel už byl i horší led a na tom se špatně zakončuje, ale chybělo málo a ten zápas jsme otočili na naši stranu.

Vašku díky za rozhovor. Hodně štěstí v zítřejším závěrečném zápase a šťastnou cestu zpět do Čech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR