Na kratké hostovani přichází ze Sparty útočník Martin Procházka

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - V posledních týdnech postihla ofenzivu Bílých Tygrů rozsáhlá marodka. Na listině zraněných se ocitli například Michal Bulíř či Dominik Lakatoš, vedení tak klubu tak bylo nuceno reagovat. Útočné řady Tygrů kratkodobě posílí mladý forvard Martin Procházka ze Sparty.

Dvaadvacetiletý Procházka je odchovancem pražské Sparty, kde nakoukl do extraligy už v sezoně 2013/14. V probíhajícím ročníku naskočil do 17 extraligových duelů, v nichž posbíral tři body za jeden gól a dvě asistence.

Během své kariéry prošel Martin Procházka všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi. S osmnáctkou si zahrál na mistrovství světa 2012, s o dva roky starší kategorií se pak zúčastnil mistrovství světa 2014. Na turnaji patřil mezi tahouny týmu a v pěti zápasech posbíral pět bodů za dva góly a pět asistencí.

Liberecký dres bude tento mladý útočník oblékat po celý následující měsíc, jeho hostování skončí 31.1.2017.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu