Navázali jsme na výkon z Brna, hodnotil výhru proti ševcům Tomáš Klimenta

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Tomáš Klimenta si připsal po svém návratu z hostování první body. Proti Zlínu se prosadil jednou brankou a na další dvě přihrál. Navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem Bílých Tygrů. „Cítím se v pohodě a na ledě to je znát,“ řeklo po utkání levé křídlo Nedvědova útoku.

Tomáši, dnes proti Zlínu to vypadalo na lehký a jednoznačný zápas.
Až tak lehké to zase nebylo. Myslím, že jsme dnes hráli dobře a nepouštěli jsme Zlín do jeho typických brejků. Navázali jsme na výkon z Brna, takže si myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.

Tomáš Klimenta o souboji se Zlínem: "Před utkáním jsme si říkali, že je to hrozně důležitý zápas."

U Tebe to vypadá, že ses vrátil zpět do Liberce hodně v pohodě. Na ledě skoro lítáš. (poznámka redakce: K rozhovoru přijde obránce Marek Trončinský, aby si poslechl, co jeho spoluhráč prozradí).
Když mám vzadu Tronču, tak si to mohu dovolit. Mohu jezdit dopředu jako levé křídlo a dostávám super nahrávky. Cítím se v pohodě a na ledě to je znát.

Nastupuješ v první lajně s Petrem Nedvědem a vypadá to, že stará dobrá spolupráce nebyla zapomenuta.
S Petrem jsem hrával loni a předloni chvíli. Nebyl tedy problém s nějakým sehráváním. S Jardou taky není problém. Teď si to sedlo a doufám, že nám to bude pokračovat.

Dnes jste získali proti Zlínu důležité tři body, protože případná prohra by vás odsunula až za něj. Uvědomovali jste si to?
Uvědomovali jsme si to a před utkáním jsme si o tom povídali, že je to pro nás straně důležité utkání. Šli jsme do zápasu s tím, abychom navázali na utkání z Brna, kde jsme to nepoložili ani za stavu 0:2. Dnes bylo důležité, že jsme šli jako první do vedení. Pokud totiž Zlín vede, je hrozně nepříjemný.

Patnáct vyloučených na straně Zlína. To nevypadá jako férové utkání.
Vyloučení vyplývala z našeho dobrého pohybu. Hodně jsme bruslili a oni měli problémy nás stíhat. Já si myslím, že všechny ty fauly byly. Donutili jsme je faulovat a proto jsme dnes vyhráli.

Na druhou stranu ale využívání přesilových her nebylo příliš dobré. Dokázali jste v nich vstřelit jen tři branky.
Kéž by to byly jenom tři v každém zápase. Z každé přesilovky nemůžete dát gól a oni už trochu prokoukli, co hrajeme. Tři góly v přesilovkách nám to dnes vyhrály.

Tomáši, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu