Nemáme se za co stydět, říká po vyřazení z Ligy mistrů Petr Jelínek

Date of publication Author Dominik Jakubec

Davos - Bílí Tygři se ve Švýcarsku zuby nehty rvali o postup, nakonec se však po bojovném výkonu vracejí do Liberce s nepořízenou. Podle Petra Jelínka, střelce dvou ze tří našich branek, rozhodla první třetina. "Opakoval se podobný scénář, jako doma," smutnil zkušený forvard. Celý tým se však podle něj nemusí za výkony v prestižní Lize mistrů vůbec stydět.

Co podle tebe o postupujícím rozhodlo?
Prohráli jsme si to svým způsobem sami. Doma jsme si nechali ze tří brejků dát tři góly, tady se to v první třetině opakovalo. Dali jsme jim tři šance a oni je využili ke třem gólům. Jinak jsme byli podle mě lepším týmem.

Dokázali jste ještě vyrovnat a následoval velký tlak. Nakonec se už ale trefil pouze Davos...
Oni už v závěru bránili výsledek. Možná jsme si zasloužili vyhrát, ale museli jsme zkusit se skóre něco udělat, odvolali jsme proto gólmana. Potom jsme dostali čtvrtý gól a bylo už víceméně rozhodnuto.

Jak těžké bylo vypořádat se se soupeřovou opatrnou taktikou?
Věděli jsme, jak na nás zhruba budou v odvetě hrát. Čekali na naši chybu nebo netrpělivost a jakékoliv zaváhání dokázali to využít. Bohužel jsme jim tyto příležitosti nabídli, což se nám nakonec vymstilo.

Střídačka domácích.

Jak se celkově ohlížíš za letošním působením Bílých Tygrů v Lize mistrů?
Myslím, že se nemáme za co stydět. Dokázali jsme dvakrát porazit Nitru, odehráli jsme zajímavé zápasy se silnou Skellefteou. Pak následoval Linköping, kterému jsme dali ve dvou zápasech dohromady deset branek. A s Davosem si troufám říct, že to byl skvělý hokej pro diváky. Bylo to znát i na úžasné atmosféře, hrálo se nahoru dolů. Jen nás mrzí, že jsme nedokázali postoupit, sílu jsme na to měli.

Byl během vaší cesty soutěží znát rozdíl mezi českým a zahraničním hokejem?
Ať jsou to Švédové nebo Švýcaři, nikdo nás vyloženě nepřehrával nebo nám nedal žádný nářez. Je to spíše pak už o top hráčích a o taktice, která je všude trochu jiná. Hrát a bruslit už umí každý. Konfrontace s cizími týmy pro nás byla každopádně velkou zkušeností.

Nyní už se budete moci soustředit pouze na jednu soutěž, na extraligu, v níž se vám zatím velmi daří. Kde se oproti posledním sezonám vzala ta výkonnostní změna?
Vždy se vám hraje lépe, když jste první, než když jste na dvanáctém místě. Máte hned trochu větší sebevědomí, dovolíte si jiné věci a ty vám také vycházejí. Musíme ale hlavně zůstat pokorní. Teprve pak můžeme doufat, že nám současné výkony vydrží co nejdéle. Přeci jen je za námi pouze čtvrtina sezony a ještě nás čeká dlouhá cesta.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu