Obránce Jareš míří do Litvínova

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Podle informací, které dnes na svém webu zveřejnil litvínovský hokejový klub, se obránce Richard Jareš domluvil s vedením Benziny na dvouletém kontraktu. Jarešovi končila v dubnu pod Ještědem smlouva a následné dva roky, tak odehraje v jiném severočeském klubu.

Podle informací litvínovského webu podepsal Jareš s Benzinou smlouvu na dva roky.

Jareš v Liberci hrál od roku 2000, kdy vedle juniorky nastupoval i v první lize. O rok později byl u postupu Tygrů do extraligy, kterou na severu hrál až do roku 2005, kdy si ho vyhlídlo Znojmo. V dresu Orlů odehrál tři ročníky a především ten poslední byl velmi vydařený, když se s dvaadvaceti body stal nejproduktivnějším bekem soutěže. Poté se opět vrátil do Liberce, kde odehrál dva roky.

V sezóně 2008/2009 stihl vedle třiadvaceti zápasů za Tygry i dalších sedmadvacet při hostování za Mountfield, do kterého byl na část sezóny vyměněn za útočníka Šimánka. V právě uplynulé sezóně odehrál Richard za Tygry všechny duely v základní části a zaznamenal jedenáct bodů (3+8). V play-off včetně předkola stihl dvanáct zápasů ve kterých si připsal dvě asistence, než ho ze hry vyřadilo zranění kolena.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR