Olomouc měla od začátku lepší pohyb, vysvětluje středeční prohru Adam Dlouhý

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Po reprezentační přestávce Bílí Tygři už naskočili zpět do extraligového kolotoče a hned na začátek přivítali pod Ještědem nováčka z Olomouce. Hanáci zápas sice ovládli a odvzeli domů tři body, nedá se ale říci, že Severočeši nebojovali. Úvodní trefu si dokonce připsali už ve třetí minutě a nahrával na ní Adam Dlouhý, se kterým jsme po zápase mluvili.

Adame, jak bys okomentoval zápas s Olomoucí?
Olomouc hrála od začátku lépe, měla lepší pohyb. Tím pádem se k jejím hráčům odráželi puky a oni byli všude o jeden krok dříve než my.

Do Liberce se s Hanáky vrátil Tomáš Vošvrda a nevedl si špatně...
Spíš to byla naše nemohoucnost, než aby on byl nějak extra dobrý. Všechno jsme mu stříleli do břicha, takže jsme navíc ani neměli moc šancí dorážet puk.

Rozhodla konečný výsledek branka Olomouce v oslabení ve třetím dějství?
Myslím, že ano. Přesilovky dneska rozhodly, protože jsme si v nich vytvořili minimum šancí a téměř žádný tlak.

Ty sis ale hned na začátku duelu připsal asistenci na trefu Tomáše Urbana. Je to pro tebe alespoň trošku kompenzace?
Za bod můžu být rád, ale počítá se jen vítězství a na nějaké individuální statistiky se nebere moc ohled.

Nyní vás čekají Vítkovice, co je třeba oproti tomuto zápasu zlepšit?
Musíme zlepšit hru, hrát jako v Třinci, kde jsme šlapali a nakonec se to projevilo i na výsledku.

Na závěr ještě osobní otázka. Pro tebe je to první extraligová sezona, jak si ji zatím užíváš?
Mám z toho samozřejmě radost. Dostal jsem příležitost kvůli několika zraněním, ale i tak jsem rád, že si mohu vyzkoušet extraligu, protože to je pro mě velká zkušenost.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR