Pavel Kašpařík: Musíme začít zase tam, kde jsme už byli

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - V osmapadesáté minutě dopravil Pavel Kašpařík kotouč za brankovou čáru, rozhodčí ovšem rozpažil a druhou branku v zápase si tak liberecký forvard nepřipsal. Jeho tým nakonec musel skousnout prohru 2:4.

Jak jsi viděl tu neuznanou branku ke konci zápasu z osmapadesáté minuty?
Jak říkám, já jsem stál přímo u toho, doklepával jsem to do brány a nemyslím si, že by to brankáře zasáhlo do masky. Prostě si to nemyslím. Asi se na to musím podívat ještě jednou ze záznamu, ale teď si nemyslím, že ho to zasáhlo do masky. Já si myslím, že to byl regulérní gól.

Cítíte tedy křivdu?
My se nemůžeme vymlouvat na tohle rozhodnutí. My musíme hrát úplně jinak. Domácí zápasy nemůžeme nechávat dojít do takovýchto koncovek. Pak se jakoby na něco vymlouvat. V žádném případě. Chyba je na naší straně a my se musíme dát co nejrychleji dohromady a začít u sebe.

Pavel Kašpařík si proti Indiánům připsal již svou druhou branku v sezóně.

V čem byl tedy dnes hlavní problém, že to nevyšlo?
Tak jednak, my se strašně nadřeme na gól. Strašně je pro nás těžké dávat góly, ale o to spíš my musíme hrát zodpovědně z obrany. My ty góly těm soupeřům, ne že by nás přehrávali, ale my jim je nabízíme, nosíme na zlatém podnose a to my prostě nemůžeme.

Do jaké míry ovlivnila zápas absence několika útočníků?
Samozřejmě nám chybí hráči. Je nás tu ale dost, abychom je nahradili, a na to my se vymlouvat nemůžeme. My se musíme o to víc snažit a poprat se s tím osudem nebo s tím nepříznivým vývojem pro nás a o to víc srdíčka musíme na ledě nechat.

Co zlepšit do dalších zápasů?
My musíme zlepšit všechno. Musíme začít zase tam, kde jsme už byli a od čeho jsme odstoupili. My musíme každou činnost, každý z nás zlepšit a hrát každý puk na sto procent. Každé střídání na stopadesát procent a jen zodpovědným a srdnatým výkonem si můžeme dojít pro vítězství.

Jak bys popsal tu svou branku?
Já jsem to tam jen doklepl.

Šel jsi do toho puku s Honzou Víškem. Křikl jsi na něj, protože jsi byl lépe postavený?
Ne, to vůbec. Mlátili jsme tam do toho hlava nehlava. Prostě jsme to tam museli dotlačit. V takové situaci jsme tam od toho, abychom kotouč za brankovou čáru dostali a to se nám v tu chvíli podařilo.

Pavle díky za rozhovor

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR