Pavlu Hynkovi se líbil výkon Výtiska, Urban se inspiroval Kollerem

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ve středu se Bílí Tygři místo na ledovou plochu vydali na fotbalové hřiště. V malé obci Rozstání sehráli přátelské utkání s tamním týmem. Svoje postřehy svěřili trenér Pavel Hynek, obránce Jan Výtisk a útočník Tomáš Urban.

V utkání nenastoupili všichni Tygři, a tak část týmu společně s trenérem Pavlem Hynkem sledovala výkon zpovzdálí. „Já sedím až ve třetí řadě, takže tolik nevidím. Ale jsem mile překvapen - navzdory počasí se hraje ve slušném tempu. Samotná hra má vcelku solidní úroveň, a také bojujeme. To se určitě hodí do další sezóny, protože bojovat potřebujeme,“ hodnotil Pavel Hynek výkon svých svěřenců.

Nejvíce se koučovi Tygrů líbil výkon brankáře. „Překvapil mě výkon Honzy Výtiska v brance. Prezentoval se dobrými zákroky a myslím si, že hodně znervóznil naší gólmanskou dvojici,“ říkal s úsměvem Hynek. Zkušený bek, který zaujal místo ve svatyni, však svoji hru hodnotil skromně: „Občas mě tam něco trefilo, ale ani oni, ani my jsme neměli žádné nebezpečné střely,“ vysvětloval Jan Výtisk.

Jak se vůbec dostal liberecký obránce do branky? „Sestavu jsme neurčovali, bylo třináct hráčů – dobrovolníků, a Honza se přihlásil do branky. Asi ví, kde je jeho parketa,“ objasnil Pavel Hynek. „Napsali jsme se sami, kdo bude hrát,“ potvrdil Výtisk. S fotbalem se však moc často nesetkává. „Fotbal moc nehraji, bývá to hodně o zranění.“

Mimo Jana Výtiska byl na hřišti hodně vidět i urostlý Tomáš Urban. Ten se představil v pozici hrotového útočníka. „Já vlastně nic jiného hrát neumím, kluci to ale často zkoušeli na mojí hlavu. Pořád u mě byli dva obránci, čímž jsem navíc uvolňoval ostatní spoluhráče,“ popsal svůj pohled na hru vysoký útočník. Právě kvůli svým 202 centimetrům byl přirovnáván ke známému českému fotbalistovi Janu Kollerovi. „Tak určitě, on a Vráťa Lokvenc jsou vysocí hráči, a sice se nedá říci, že bych je nějak víc sledoval, ale je vidět, že to hraju jako oni,“ prohlásil Urban.

Celé utkání bylo odehráno ve velmi letním počasí. „Zápas jsem si užil výborně, akorát kdyby nebylo takové horko, tak to je ještě ideálnější,“ postěžoval si dvoumetrový Tygr na počasí. Tomu přizvukoval i „brankář“ Výtisk: „To horko bylo moc. Jsem rád, že se to zkrátilo jenom na 2x35 minut.“

Fotbalové klání bylo součástí letní přípravy, která již několik týdnů v Liberci probíhá. „Je šestý týden přípravy, takže si myslím, že zlepšení týkající se fyzické kondice by tam mělo být,“ předpokládá trenér Hynek. „Tento týden je takový volnější, hrací, ale je to taky trénink. Jsem zvědav, jak to s tou sobotou zvládneme,“ svěřil se Tomáš Urban.

Právě již tuto sobotu čeká Bílé Tygry další fotbalová exhibice. Tentokrát se vydají na hřiště do Českého Dubu. „V sobotu to má být prý taková malá kopaná, takže něco trochu jiného,“ vysvětlil Výtisk. On sám ale hrát nebude. „Hrál jsem dneska, v sobotu jdou zase jiní, takže se prostřídáme,“ doplnil.

Právě v Českém Dubu stanou proti libereckým šelmám jejich fotbaloví „kolegové“ ze Slovanu Liberec. „Myslím, že Slovan hraje dobře, sice měli několik změn v sestavě, ale asi si udrží ten svůj standard,“ hádá Urban. Stejně jako jeho spoluhráč Jan Výtisk se však duelu nezúčastní. „Bohužel hrát nebudu, já mám zrovna narozeniny, tak je budu slavit s rodinou,“ zakončil nejvyšší z Tygrů.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR