Petr Kica a Petr Kolmann si v Jedličkově ústavu vyzkoušeli netradiční sportovní disciplíny

Date of publication Author Martin Kadlec

Útočník Petr Kica a obránce Petr Kolmann spolu s marketingovou manažerkou klubu Monikou Kouřilovou reprezentovali patnáctý květnový den Bílé Tygry Liberec na tradičním sportovním dni v libereckém Jedličkově ústavu. I když šlo především o radost ze hry a zpestření pro klienty ústavu, zrodil se i zajímavý výsledek. Tygří tým se v silné konkurenci 10 týmů umístil na 1. příčce.

Petr Kolmann na trojkole
Ve sportovním areálu ve Svojsíkově ulici se i přes vytrvalý déšť sešlo několik desítek sportovců. Svůj tým do netradičních bojů vyslali kromě Bílých Tygrů například také liberečtí hasiči, policisté nebo příslušníci 31. pluku české armády. Ke každému týmu byl pak vylosován jeden "kapitán" z řad klientů Jedličkova ústavu. K Petrům Kicovi a Kolmannovi byl přiřazen kapitán Zdenda, který byl už dopředu složením "svého týmu" velmi nadšený.

Petr Kica
Na soutěžící poté čekalo několik netradičních disciplín, uzpůsobených tak, aby je dobře zvládli i lidé s pohybovým znevýhodněním. Týmy si tak vyzkoušeli například Bocciu (obdoba hry Petanque), jízdu na trojkolce, nebo hod kladivem ze sedu.

Tým Bílých Tygrů se se všemi nástrahami sportovního odpoledne popasoval nejlépe a nakonec slavil celkovou výhru. I když, jak prohlásil Petr Kica, o výsledek tu vůbec nešlo. "Bylo to skvělé dopoledne. S Petrem, Zdendou a Monikou jsme se dobře bavili. Děti z Jedličkárny jsou nesmírně pozitivní a mají smysl pro humor. Měl jsem radost, že jim naše přítomnost udělala radost. Věděl jsem, že mezi nimi je hodně fanoušků Bílých Tygrů a tím spíš věřím, že se brzy najde nová příležitost k návštěvě."

Radost vítězného týmu

Další fotografie ze sportovního dne naleznete v naší fotogalerii.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu