Petr Nedvěd vyhrál kanadské bodování extraligy a kasa udělá cink

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Liberecký lídr Petr Nedvěd si i přes trnitou cestu, kdy musel překousnout zlomeninu dolní čelisti, došel pro korunku nejproduktivnějšího hráče základní části. V sezóně nasbíral 61 bodů za čtyřiadvacet branek a sedmatřicet nahrávek. Stal se tak vůbec prvním Bílým Tygrem, který vyhrál kanadské bodování ligy.

Petře, cítil jsi dnes, že by se Plzeňští na Tebe více zaměřovali, aby Tě Radek Duda mohl dohnat?
Já jsem se na to příliš nezaměřoval, protože jsem chtěl, abychom my vyhráli. V utkání proti Plzni jsme měli stále o co hrát a to o výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. Jsem rád, že se nám to dnes podařilo potvrdit. Před zápasem jsem si říkal, že by byla škoda pustit výhru v kanadském bodování, když už jsem to takhle dlouho táhl.

Petr Nedvěd se stal prvním Bílým Tygrem, který vyhrál kanadské bodování extraligy.

Nepřipadalo Ti, že po Tobě šli Plzeňští trochu více?
Jestli narážíš na ten hit od Heřmana, tak ten byl čistý. Nic zákeřnýho v tom nebylo, to je prostě hokej. Nijak vážně to rozhodně neberu.

Nezvolili trenéři nějakou zvláštní taktiku, aby Tě podpořili v bodování?
Trenéři mě využívali abnormálně hodně celou sezónu. Chtěl bych poděkovat nejen trenérům a spoluhráčům, ale i celému realizačnímu týmu, protože se o mě starali úplně super. Díky nim jsem měl možnost kanadské bodování vyhrát.

Byl jsi rád, že jste v posledním utkání hráli proti Plzni a mohli jste si kontrolovat Radka Dudu, který byl v bodování extraligy druhý?
Asi to tak někdo chtěl. Bylo to v posledním zápase mezi ním a mnou. Měl jsem dnes trestné střílení, které jsem bohužel zahodil. Mohl jsem to tím dnes potvrdit, ale naštěstí Radek nebodoval dál, takže jsem vyhrál.

Petr Nedvěd o výhře v bodování: Sám bych to nikdy nedokázal. Chtěl bych poděkovat celému týmu včetně trenérů a realizačního týmu.

Myslel sis, že vyhraješ kanadské bodování po zranění čelisti?
Tenkrát nemělo smysl nad tím vůbec uvažovat. Sám to vidíš. Radek dá během jednoho zápasu pět bodů a situace je úplně jiná. Když přišlo zranění dolní čelisti, tak bodování šlo pro mě úplně stranou. Tehdy bylo důležité, abych se udržoval v hokejovém tempu. Období to pro mě bylo ale všelijaké, bolestivé a hokej nestál za moc. Jsem rád, že jsem to přežil a zranění si neobnovil. Byl to tenkrát veliký risk, ale dopadlo to dobře.

Budeš se v kabině nějak za vítězství v kanadském bodování extraligy revanšovat?
Určitě. Já už jsem bezprostředně po zápase poděkoval spoluhráčům, realizačnímu týmu i trenérům. Bez nich bych to nikdy nezískal. Samozřejmě, že kasa udělá cink.

Ve čtvrtfinále vás čekají České Budějovice.
Mají velice dobrého brankáře, šikovné hráče dopředu a kvalitní obránce. Je to velice kompaktní mančaft, jenž nemá slabinu. V extralize je hodně týmů, které nemají žádnou slabinu, i když bychom určitě nějaké našli. České Budějovice jí bohužel nemají. Čekají nás velice těžké zápasy, ale jsme rádi, že jsme si podrželi domácí prostředí.

Jak bys zhodnotil základní část?
Já si myslím, že musíme být všichni spokojení. Do sezóny jsme šli s pár otazníky. Několik hráčů v minulé sezóně nehrálo u nás vůbec nebo měli střídavé starty do Benátek. Zároveň odešli zkušení hráči. Po základní části musíme být spokojeni, ale teď to musíme hodit za hlavu. Můžeme proti Českým Budějovicím vyhrát a poprat se o to. Člověk nikdy neví.

Petře, gratuluji k vítězství a hodně štěstí v play-off.

Konečné pořadí v kanadském bodování extraligy

Z  G  A  B
1. Nedvěd Petr Bílí Tygři Liberec      49 25 37 61