Petr Vampola: Neodehrál jsem dobrý zápas, tím víc mě gól těší

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Dlouho se mu proti Litvínovu nedařilo, pak ale Petr Vampola po krásné individuální akci dokázal srovnat a dotáhnout utkání do prodloužení a nájezdů, v nichž Tygři triumfovali. „Mám obrovskou radost. Bylo to ubojované vítězství, dvou bodů si velmi cením,“ hodnotil po utkání.

Duel s Litvínovem nebyl pro Tygry ničím jednoduchým, do Home Credit Areny totiž dorazil lídr extraligy. „Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Litvínov hraje uvolněně, vedli o dva góly, ale my ukázali srdíčko a potenciál týmu, který věřím, že je tu velký. Hodnocení duelu je tedy určitě pozitivní,“ shrnul útočník Petr Vampola.

Petr Vampola mezi novináři

Zatímco tým za výkon nekritizoval, se svou vlastní hrou vůbec spokojený nebyl. „Budu sebekritický. Když to řeknu ze svého pohledu, neodehrál jsem dobrý zápas, tím spíš jsem rád, že jsem pomohl mužstvu alespoň tím vyrovnávacím gólem. Ta branka vysvobodila můj výkon, týmu bych měl rozhodně pomáhat víc a od trenéra na to dostávám prostor,“ sypal si zkušený hokejista popel na hlavu.

Brankou se mu navíc podařilo přerušit velmi dlouhou sérii, kdy v jedenácti po sobě jdoucích utkáních nebodoval. „I zápasy předtím měla naše pětka šance, dávali jsme nějaké góly z přesilovek. Nějaká produktivita určitě chyběla, ale když tým vyhraje, tak jsou týmové body cennější, než individuální. Věřím, že se to teď zlomí a začne mi to tam padat, stejně jako na začátku sezony,“ věří Vampola.

Také v utkání s Litvínovem se projevila nová pravidla, kdy rozhodčí častěji trestají zákroky hokejkami. Jaký na to má názor? „Osobně mám na to pohled jen pozitivní. Mám hru založenou na fyzickém fondu ve třetině, takže by pro mě nyní mohlo být snadnější držet se na puku. Když se budou rozhodčí snažit vše posuzovat tak přísně, jako nyní začali, tak si hráči zvyknou a faulů časem ubyde. A v mezistátním hokeji to klukům také pomůže, budou na to zvyklí,“ poukázal na fakt, že stejným metrem měří sudí také na reprezentačních turnajích.

Na Litvínov si Liberec vyšlápl již podruhé v sezoně, pokaždé když zrovna Verva vedla tabulku. „Porazit Litvínov, který je první a hraje výborně, má navíc výborný tým, to je určitě parádní. Věřím, že nás to nakopne před pátečním duelem v Karlových Varech,“ uzavírá Petr Vampola. Snad se Tygrům podaří zvítězit také na západě Čech, v okolí desátého místa, kde se momentálně nacházejí, je totiž situace velmi vyrovnaná a každý zisk nebo ztráta se v konečném hodnocení může velmi projevit.

Slavná trojice aneb selská jízda