Plnili jsme naše role, vysvětloval výhru Tomáš Urban

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Po třech porážkách se Bílým Tygrům proti Třinci opět povedlo zvítězit, a to už podruhé v sezoně. Velkou roli při tom hrál i Tomáš Urban, který se jako člen elitní formace trefil hned dvakrát. Nejprve z dorážky otevřel skóre utkání, poté vstřelil i rozhodující branku.

Tomáši, jaké bylo utkání s Třincem?
Bylo to výborné, máme z toho tři body a konečně jsme zvládli to, co jsme si říkali v kabině. Z výhry tedy máme radost.

Opět jste ztratili dvoubrankový náskok, ale tentokrát jste se do vedení vrátili. Co v té chvíli rozhodlo?
Hráli jsme často ve čtyřech a přesilovky nám taky nešly. Rozhodlo, že jsme dali gól na 3:2 a na konci jsme si to pojistili brankou do prázdné klece.

Tomáš Urban proti Třinci skóroval hned dvakrát
Co vám proběhlo hlavou, když Oceláři vyrovnali?
Řekli jsme si, že se v podstatě nic neděje, že máme dost času, abychom se vrátili do vedení. Myslím, že jsme se rychle dostali zpátky do zápasu, proto jsme uhráli tři body.

Jak si užíváš to, že hraješ v lajně s Petrem Nedvědem?
Hrozně si to s ním užívám. Není to poprvé, co s ním hraju, před několika lety nás k sobě dal pan Kalous. Snažím se mu vyhovět a nahrávat mu kotouč, protože vím, že je schopný z toho vytěžit co nejvíce.

Určitě je pozitivní, že jste proti ofenzivně laděnému Třinci zahráli dobře do obrany.
Mluvili jsme o tom v kabině. Víme, že každý z nás má svou roli, kterou si musí v tom zápase odehrát a plnit ji na sto procent. Všem se to dařilo, a tak z toho jsou tři body.

Tvá vítězná branka padla ihned po vhazování, kdy puk na tebe posunul Petr Nedvěd. Trénujete to nějak?
Ne, maximálně na něj kouknu, jestli to dá dopředu nebo na beka. Vyšlo to z té buly a naštěstí to tam padlo. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Tomáši, díky moc a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR