Pod Ještěd přijíždí tápající Zlín. Poradí si s ním Tygři i podruhé?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Další extraligové kole přivádí pod Ještěd hokejisty PSG Zlín, kteří se stále nedokázali vymanit z poslední příčky tabulky. Bílí Tygři si s nimi v prvním vzájemném utkání dokázali poradit, budou úspěšní i tentokrát. To uvidíme v pátek od 18 hodin.

PSG Zlín

PSG zažilo hororový vstup do nové sezony, když se od prvních kol potácelo na poslední příčce extraligové tabulky. Ani po první čtvrtině ročníku se Zlínským nepříznivou situaci nedaří otočit. Stále se krčí na 14. místě, ovšem už se jim daří častěji bodovat a předposlední Vítkovice stáhli na pět bodů.

Ševci se vždy pyšní velmi propracovaným defenzivním systémem, který zejména v loňské cestě za titulem dovedli k dokonalosti. Ten ovšem nyní nefunguje. Důkazem budiž 54 inkasovaných gólů v 16 zápasech. Co se průměru týká, horší obranu už mají pouze zmiňované Vítkovice a také Mladá Boleslav.

Bídná defenziva si vyžádala mimo jiné také brankářské škatulata. Sezonu jako jasný muž číslo jedna zahajoval Libor Kašík, jehož výkony, stejně jako celého týmu, nebyly nijak oslnivé. Zlínská lavička se tak několik málo zápasů zpět rozhodla k povolání Tomáše Štůraly, jenž si svůj podíl brankoviště ukousl i v minulé sezoně.

Devětadvacetiletému brankáři se po návratu do extraligových vod z Třebíče dařilo na výbornou a velká porce ze získaných bodů se urodila právě v duelech, kdy jistil svým spoluhráčům záda. Ovšem 12. října si v duelu proti Mountfieldu přivodil zranění nohy a od té doby se ve zlínském dresu neukázal.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky: hokej.zlin.cz/
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Juraj Jurík
Trenér brankářů: Richard Hrazdíra
Vedoucí mužstva: Martin Kotásek

Útočníci:

Petr Leška     11 (3+8)
Roman Vlach    10 (3+7)
Petr Holík      9 (1+8)

Obránci:

Jiří Marušák     6 (3+3)
Oldřich Kotvan   4 (2+2)

Brankáři:

Libor Kašík   (679 minut) 3,62 branky na zápas/úspěšnost 88,15 %
Tomáš Štůrala  (230 minut) 1,83 branky na zápas/úspěšnost 94,07 %
Luboš Horčička (60 minut) 3,00 branky na zápas/úspěšnost 88,46 %

Houpačka se v Liberci nepřestává houpat ani s blížícím listopadem. Vzorec střídající výhry a porážky Bílé Tygry provází už druhou sezonu a znovu se jim tak nedaří natáhnout vítěznou sérii, která by je vystřelila vzhůru tabulkou.

Martin Bakoš si vysloužil reprezentační pozvánku.

V posledním utkání, v neděli 26. října, se Liberečtí střetli s Mountfieldem a zápas jim vůbec nevyšel. Východočeši měli od prvních minut jasnou převahu a třemi přesnými zásahy ji dokázali naplno zužitkovat. O tři dny dříve se Tygři představili na domácím ledě a naopak suverénním výkonem vyprovodili pražskou Slavii.

To jen potvrzuje nevyrovnanost libereckých výkonů, stejně tak bilance pěti výher a stejného počtu proher z posledních deseti utkání. Je tedy jasné, na čem musí trenér Čada se svými svěřenci zapracovat. Realita je pochopitelně daleko složitější.

S koncem října začíná také reprezentační sezona, potažmo další ročník Euro Hockey Tour. Ve čtvrtek odtajnil český kouč Vladimír Růžička nominaci na turnaj Karjala, který hostí finské Helsinky. A vešla se do ní hned trojice Bílých Tygrů – obránce Ondřej Vitásek a útočníci Jakub Valský s Tomášem Filippim. Slovák Marek Bakoš rozšíří svůj sedmizápasový reprezentační účet na Německém poháru.

Útočníci:

Petr Vampola    13 (7+6)
Martin Bartek    9 (5+4)
Martin Bakoš     9 (5+4)

Obránci:

Martin Škoula    7 (2+5)
Radim Šimek      5 (3+2)

Brankáři:

Ján Lašák       (747 minut) 2,65 branky na zápas/úspěšnost 91,65 %
Marek Schwarz   (218 minut) 2,48 branky na zápas/úspěšnost 90 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. PSG Zlín