Podržel nás hlavně gólman, říká po rozhodujícím zápase Dominik Hrníčko

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Liberečtí starší dorostenci odehráli v sobotu rozhodující osmifinálový zápas. Pro postup do dalších kol play-off potřebovali vyhrát, což se jim také povedlo. Litvínovu, který jim čelil, dokázali Tygři nasázet čtyři branky a mohou se tak radovat ze čtvrtfinále. Zápas hodnotil zkušený útočník Dominik Hrníčko.

Dominiku, jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Řekli jsme si, že není nic ztracené, že do toho půjdeme naplno. A že budeme makat na sto procent od prvního do posledního hráče. Nejdůležitější bylo, že gólman dobře zachytal. Semkli jsme se a vyhráli jsme.

Kde myslíš, že se utkání lámalo?
Myslím, že zlomová situace byla za stavu 1:0, když jel Litvínov nájezd. Ale náš brankář ho vychytal a pak už to bylo v pohodě.

Co se stalo na začátku třetí třetiny? Hned v prvních dvou minutách jste dali dva góly...
Po druhé třetině jsme si řekli, že nepřestaneme hrát a nebudeme pouze bránit. Šli jsme do toho naplno, a ještě nám tam dvě branky spadly. Litvínov to už asi neustál.

Měli jste obavy, když Litvínov snížil na 3:1 a poté zkoušel hru bez gólmana?
Jistě jsme měli obavy. Ale tým byl výborný, na led šli zkušení hráči, kteří tu přesilovku ubránili. Také nás opět podržel gólman.

Jak na tom momentálně jste s fyzičkou? Přeci jenom od středy jste odehráli tři utkání...
Tak nějaká únava určitě je, ale teď máme dva dny na regeneraci a v pondělí nás čeká další zápas.