Porazili jsme se sami, góly jsme Spartě darovali, litoval obránce Ševc

Date of publication Author

L i b e r e c – Slušný výkon se spoustou šancí, ale jen jeden vstřelený gól a trpká porážka. Bílí Tygři v play-off poprvé prohráli, v úvodním duelu finále podlehli pražské Spartě 1:3 a v sérii musí dotahovat. Obránce Martin Ševc asistoval u jediné branky svého týmu, po utkání ale litoval zbytečných chyb.

"Do půli zápasu jsme hráli výborně, pak jsme špatně vystřídali, udělali ještě jednu hrubku a Sparta se dostala do vedení. Porazili jsme se sami," krčil rameny Ševc, jenž na ledě strávil přes 22 minut, nejvíce z celého týmu.

Z čeho chyby pramenily? Skoro to vypadalo, jako byste polevili ve středním pásmu.
Nemyslím si. Asi to bylo z přemíry snahy. Je to první zápas, dlouho jsme nehráli. I když na druhou stranu byla první třetina z naší strany skvělá... Udělali jsme více chyb, tak to prostě je.

O všechny sparťanské góly se postarala první formace. Jak velké je to pro vás varování směrem do dalších zápasů?
Tohle neřešíme. Kdybych se to teď od vás nedoslechl, tak to ani nevím. Koukáme na Spartu jako celek, což je 20 hráčů. Neřešíme, jestli skóruje první nebo čtvrtá formace. Góly jsme jim ale darovali.

Sami jste spoustu šancí spálili. Čím to?
To se stává. Na začátku jsme byli dvakrát sami před brankářem a nedali. Ale v gólmanovi to nebylo. Je nám úplně jedno, kdo chytá.

Martin Ševc na střídačce

Důležité také bude vyvarovat se zbytečných trestů, že? Sparta se v přesilovkách dostávala na koně.
Samozřejmě. Disciplína je to, co rozhoduje. Sparta hraje přesilovky po celou sezonu dobře stejně jako my. Teď jsme měli bohužel více oslabení, to by se nemělo stávat.

Petr Vampola dostal ve třetí třetině dokonce trest na pět minut po souboji u střídaček. Jak jsi situaci viděl?
Je to škoda, vzalo nám to šanci na kontaktní gól. Nevím přesně, co se tam stalo. Bohužel jsou tyhle věci v naší republice běžné celou sezonu a já k tomu odmítám cokoliv dalšího říct.

Sám ses po závěrečné siréně dostal do potyčky s protihráči. O co tam šlo?
Je to play-off. Přeci kolem sebe nebudeme jezdit a plácat se po zádech. Že se trochu pofackujeme, to k hokeji patří.

Jak se připravit na páteční duel?
Nemáme se za co stydět. Hodíme prohru za hlavu a jedeme dál. Kdybychom totálně vybouchli, tak možná máme o čem přemýšlet, tohle ale není ten případ. Hraje se na čtyři vítězné zápasy a první jsme prohráli. Nic víc.