Poslední zápas skupiny pro Rusko. Hrabík opět skóroval!

Liberec - Český národní výběr do osmnácti let si připsal v posledním utkání základní skupiny porážku s Ruskem. Vyrovnaný souboj muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil Rubinčik. Skóroval i Tygr Kryštof Hrabík.

Česká republika - Rusko 4:5p (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kvasnička (Kondelík, Safin), 34. Zadina (Chytil), 45. Hrabík (F. Král, M. Kaut), 49. Kern (Kvasnička, Kondelík) – 11. Rubinčik (Galeňuk, Bicadze), 30. Šaškov (Baranov), 44. Svečnikov (Lipanov, Čechovič), 58. Maximov (Slepec, Rubinčik), 65. Rubinčik (Muranov).

Sestava ČR: Patera – Kvasnička, D. Mikyska, F. Král, Šalda, Buchtela, Jan Bednář – M. Kaut, Machala, Nečas – Hladoník, Zadina, Hrabík – Kern, Chytil, Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Sestava Ruska: Žukov – Samorukov, Pereljajev, Galeňuk, Rubinčik, Baranov, Kalabuškin, Dědov – Lipanov, Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.

Do posledního zápasu skupiny Češi vstupovali opět s Kryštofem Hrabíkem a Janem Bednářem v sestavě. První jmenovaný dokonce skóroval, když bekhendovou střelou z velkého úhlu při signalizované výhodě propálil Žukova.

Na výhru nakonec branka šikovného libereckého útočníka nestačila. Za stavu 4:4 se prodlužovalo a úspěšnější nakonec bylo Rusko. V 65. minutě si připsal rozhodující trefu prudkou ranou z rychlého brejku Mark Rubinčik. Svěřenci trenéra Václava Varadi postupují do čtvrtfinále ze čtvrtého místa s pouhou jednou výhrou. Narazí na Finsko.