Postup je pro nás prioritou, míní přesilovkový střelec Martin Bakoš

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Postup stvrzen! Přesně to si po dalším povedeném představení v CHL mohou říkat Bílí Tygři. Pod postupovou výhru nad Nitrou se vítěznou ranou z přesilovky podepsal i Martin Bakoš, jenž se po působení v bratislavském Slovanu znovu potkal s někdejšími protihráči. "Těšil jsme se," přiznal.

Není mnoho hráčů v libereckém kádru, kteří by si soupeře ze Slovenska pamatoval lépe než Martin Bakoš. Pětadvacetiletý útočník si proti Nitranským odehrál mnoho duelů za bratislavský Slovan. "Když jsem byl ve Slovanu Bratislava, tak jsme zápas s Nitrou brali jako derby, takže jsem se na to hodně těšil," přiznal.

Martin Bakoš se v CHL rozstřílel

"Podařilo se nám postoupit dál a jsme za to rádi," pochvaloval si Bakoš jistotu účinkování ve vyřazovacích bojích. "Nitra byla hodně nebezpečná a celkově má silný tým. Nám toho hodně napadalo u nich, kde byla hodně mlha, ale to byl pro ně nešťastný zápas. Určitě bych je nepodceňoval, taky mají zápasy, kdy dají tolik gólů," okomentoval slovenský forvard dvojzápas, který Bílí Tygři zvládli se skórem 11:0.

Ještě podstatnější než domácí výhra nad Nitrou 2:0 je však fakt, že si Tygři vybojovali play-off CHL a v sobotu se tak se Skellefteou poměří o konečné první místo ve skupině. "Postup pro nás byl prioritou a jsme rádi, že se nám tenhle cíl podařilo splnit," řekl střelec úvodní přesilovkové trefy. "Není to tolik prestižní jako domácí soutěž, ale trenér nás na to připravoval úplně stejně jako na extraligu. Brali jsme Ligu mistrů vážně a chceme v ní uspět," ujistil na závěr liberecký Tygr Martin Bakoš.

Zápas s Nitrou a ohlasy:

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!