Potřebuji ještě zapracovat na kondici, pak to bude dobré, říká Marek Kvapil

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Premiéra v libereckém dresu dopadla pro Marka Kvapila vítězně, navíc byl na ledě u dvou vstřelených branek Tygrů. Po utkání si šikovný forvard spolupráci s parťáky z lajny Bakošem a Bulířem i celým týmem chválil. „S kluky se mi hrálo dobře, je vidět, že tým má kvalitu" řekla nová tygří šestnáctka.

Marku, jak hodnotíš svou premiéru v libereckém dresu?
Hlavně, že byla vítězná. To je nejdůležitější. Byl to těžký zápas, Sparta hrála dobrý hokej. Šance byly k vidění na obou stranách, naštěstí jsme dali o jednu branku víc.

Jak se ti hrálo po delší pauze bez soutěžního utkání?
Hrálo se mi dobře, čekal jsem to horší. V několika střídáních jsem toho sice měl dost, ale s výkonem jsem celkem spokojený. Škoda, že mi tam něco nespadlo, šance jsem na to měl.

Mohl jsi se prosadit v úniku, ale nakonec ti obránci Sparty znemožnili zakončit. Jak jsi viděl tuto situaci?
Nečekal jsem, že ten obránce je tak blízko mě. Už jsem se chystal ke střele, ale na poslední chvíli mi soupeř puk dlouhou hokejkou vypíchl. Udělal to dobře.

Co říkáš na týmovou chemii a spolupráci se spoluhráči?
Na to že šlo o můj první zápas tady to nebylo vůbec špatné. Naší formaci se podařilo dát dvě branky, několikrát jsme soupeře i zamkli v pásmu. Potřebuji ale samozřejmě ještě s týmem potrénovat, abych se s kluky sehrál lépe.

Liberec i Sparta se nacházejí ve spodní polovině tabulky. Odrazilo se to na hře?
Neřekl bych. Sparta hrála jednoduše, hodně bruslili, nahazovali puky a zbytečně si to nekomplikovali. Co se týče naší hry, tak ji hodnotím pozitivně. S kluky se mi dnes hrálo dobře, jsou šikovní, hrají na puku a nejsou zbrklí. Věřím, že tento tým má kvalitu a časem to rozhodně ukáže.

Co bys chtěl na své hře zlepšit?
Chybí mi hlavně kondice, potřebuju ještě potrénovat. V některých střídáních mi chyběla síla. Dlouho jsem nehrál soutěžní utkání, takže potřebuju ještě dostat do tempa.

Slavná trojice aneb selská jízda