Před dalším zápasem se musíme pořádně vyhecovat, burcuje gólman Jiří Stejskal

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Do zápasu zasáhl neplánovaně už ve třinácté minutě první třetiny, poté co musel vystřídat finského Leinonena, který inkasoval tři rychlé branky. Ovšem ani Jiří Stejskal nedokázal zastavit kanonádu Středočechů a nakonec i on vyškrabával třikrát kotouč ze své svatyně. Po zápase jsme si s nynější dvojkou Bílých Tygrů popovídali.

Já jsem měl dnes v zápase pocit, že Tě v tom obrana dnes docela nechala. Jaký byl tvůj dojem?
Určitě ne. Někdy jsou situace, že puky lítají sem a tam. Nakonec je jedno, jestli střelu chytí útočník a bek odpálí. Gólman tam je ale od toho, aby to chytil, a tím to hasne.

Překvapilo Tě, že jsi šel tak rychle do branky?
Nevím, jestli jsem byl překvapen. Trenér mi řekl prostě, běž, tak jsem šel.

Jiří Stejskal chytil proti Mladé Boleslavi 24 střel, ani to však na tři body nestačilo.
Tero se na střídačce celkem rozčiloval. Jaký byl důvod?
Kdo by se nerozčiloval, když dostane v rychlém sledu tři rychlé góly. Nevím ale přesně, co tam říkal. Já jsem spěchal rovnou do brány.

Týmu se příliš nedaří. Přesto ty osobně můžeš být spokojen, protože jsi z pozice benátecké jedničky dostal na dvojku Bílých Tygrů.
Jsem ohromně rád, že můžu být s mužstvem, jsem rád za každou odchytanou minutu v extralize. Pro mne to je vždy ohromný zážitek si zachytat naší nejvyšší soutěž. Vždy se snažím chytat co nejlépe a odvést maximální výkon, abych nikoho nezklamal.

Všimnul sis při tom jednom úniku, že se na tebe řítí exliberecký Pabiška?
Samozřejmě, že jsem ho poznal. První šanci jsem mu chytil asi hokejkou. U té druhé mi přehodil rameno.

Čekal jsi to zakončení?
Každý hráč má hned několik variant, jak může zakončit, takže se to těžko odhaduje. Někdy je člověk ve výhodě, když toho hráče zná, ale každý hráč má různé typy zakončení, takže se na to nedá prostě jen tak zareagovat.

Co udělat teď pro to, aby tým v příštích zápasech působil úplně jiným dojmem. Ptám se z hlediska toho, protože zápas proti Českým Budějovicím byl vcelku slušný a herní obraz byl úplně jiný.
Proti Budějovicím jsme hráli fantastický hokej a druhý zápas nám už nevyšel. Musíme si vše pořádně vyříkat a udělat vše pro to, abychom další zápasy odehráli lépe. Před příštím duelem se musíme pořádně vyhecovat, abychom urvali nějaké body a mužstvo se opět nakoplo.

Jirko díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu