Pro Kometu může být bouřlivá atmosféra svazující, myslí si Jaroslav Kudrna

Date of publication Author Roman Zajíček

B r n o - Povedený večer má za sebou dvojice Jaroslav Kudrna a Petr Nedvěd. Prvně jmenovaný dokázal na ledě Komety vstřelit hattrick, zkušený liberecký veterán pro změnu u tří branek asistoval. Pro Liberec je to velice cenná výhra, protože z bouřlivého brněnského prostřední se body příliš často nevozí. Kometa totiž v posledních šesti domácích zápasech dokázala vyhrát, v úterý však podlehla Tygrům 4:3.

Hostující útočník Jaroslav Kudrna byl rád nejen za tři body, ale také za svůj hattrick. Krátce po utkání se snažil popsat všechny své úspěšné trefy. „První gól, který jsem dal, byl z akce na jeden dotek začínající už v našem pásmu. Petr Nedvěd mi to pěkně sklepl a já Trvaje se štěstím prostřelil mezi betony. Druhý gól byl už dorážka ze závaru před bránou domácích způsobená hlavně naším důrazem. Poslední byl takový šťastný, ale každopádně je dobře, že to tam spadlo,“ usmíval se Kudrna.

Hráli jsme uvolněně, to zřejmě rozhodlo, myslí si Jaroslav Kudrna.

Liberci se nevydařila první třetina, často hrál v početní nevýhodně. Přesto si nakonec odváží tři body. Autor tří branek si výhry velice váží. „Jsem spokojený, že jsme v Brně urvali všechny tři body. Měli jsme spoustu vyloučených, inkasovali jsme ze dvou přesilovek domácích a závěr rozhodně nebyl jednoduchý. Naštěstí ke konci ujel Tomáš Urban a zápas rozhodl,“ chválí svého kolegu z mužstva.

Zatímco u brněnské kabiny byste mohli uslyšet spadnout špendlík, na straně Liberce byla bouřlivá atmosféra. Po první třetině ale důvod k radosti tým kouče Kalouse mít rozhodně nemohl. „Nemyslím si, že by to bylo úplně zlé. Góly jsme inkasovali hlavně z přesilovek. V kabině jsme si k tomu řekli, že takhle by to nešlo a že musíme hrát aktivněji. Od druhé třetiny bylo vidět, že jsme srovnali hru a na domácích bylo poznat, jak se o výsledek bojí. My jsme hráli uvolněně, což dnes zřejmě rozhodlo,“ popisuje hvězda utkání.

Zápas to byl také velice tvrdý a důrazný. Hostující Štich inkasoval větší trest do konce utkání, když dal co proto domácímu Eratovi. Nabudil tento okamžik Tygry k lepšímu výkonu? „Určitě nám to pomohlo. Já jsem ten Eratův zákrok na Nedvěda přesně neviděl, ale my si musíme bránit vlastní hráče. David Štich určitě udělal dobrou věc, utkání nakopnul. Každý v mančaftu má nějakou roli, tento čin byl určitě dobrým impulsem celému týmu,“ ví Kudrna. Na druhou stranu jeho tým byl pod neustálou palbou brněnských diváků, především Petr Nedvěd si užil své. „Za ty léta, co hokej hraji, jsem se naučil s tím vycházet. Pro domácí je to nejprve super, pak to ale může být svazující, což bylo vlastně dnes vidět. Nás to naopak povzbudilo, hráli jsme stále svoji hru, a proto také vyhráli,“ uzavřel Jaroslav Kudrna.

Slavná trojice aneb selská jízda