Probuzený střelec Václav Burda: Všechno je furt otevřené a zítra nás čeká zápas o všechno

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - Neúnavný útočník s nevyčerpatelným fyzickým fondem, šikovný na puku a konstruktivní ve třetině soupeře. To je centr elitní formace týmu U20 Václav Burda. Bodově se mu po dlouhou dobu nedařilo, ale v poslední době naplno prokazuje svůj potenciál a po boku svých kolegů trápí obrany soupeře. Ta plzeňská nebyla výjimkou. Tento nenápadný forvard rozhodl svým únikem v prodloužení utkání se Západočechy a udržel tak svému týmu šanci na postup do vyřazovací části.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Dva body jsou super, ale mohli jsme mít i tři. Dostali jsme zbytečné góly na 3:2 i na 3:3. Ale samozřejmě jsme rádi za vítězství. Všechno je furt otevřené a zítra nás čeká zápas o všechno.

Mrzí ta výhra, v uvozovkách, jen v prodloužení, vzhledem k vývoji utkání?
Ovšem, že to mrzí. Měli jsme na to je porazit v základní hrací době, ale bohužel. Na druhou stranu, zaplať pánbůh aspoň za dva body. Při pohledu na tabulku by ten jeden navíc stejně moc neřešil.

Valdemar Jiruš o utkání s Plzní

"Zápas jsme měli rozehraný na tři body. Za to jsme zklamaní, ale dva nás udržely ve hře. V naší situaci jsme za ně rádi a zítra v posledním utkání se rozhodne."

Jak funguje spolupráce první útočné formace, ve které jsi společně s Jiřím Průžkem a Kryštofem Hrabíkem?
Sedíme si. Hrajeme spolu asi šestý zápas. Vždycky to může být lepší, ale jsme s tou spoluprácí spokojeni.

Valdemar Jiruš o útočném triu Hrabík, Burda, Průžek

"Kluci si sedli. Jirka Průžek a Venca Burda jsou tvořiví a chytří hráči, šikovní na kotouči a Kryštof Hrabík taky má své přednosti. Je to silový hráč, který si umí zjednat respekt a pořádek. Je znát v předbrankovém prostoru. Společně jim to jde. Doufáme, že se přidají i další a zítra předvedeme kompaktní výkon, na kterém se bude podílet celý tým jako dnes."

Co říkáš na svou střeleckou formu z poslední doby? Dva zápasy, tři góly.
Neřekl bych úplně střeleckou formu. Hodně mi pomáhá celá lajna. Ať už dnes nebo předtím v Boleslavi. Dostal jsem skvělou přihrávku do úniku a i na tréninku tohle proměňuju.

Věděl jsi dopředu, co chceš udělat?
Ano. Viděl jsem, že je hodně vyjetý před brankou, takže jsem zkusil dlouhou kličku do backhandu, zvednul jsem mu to nad beton a naštěstí to vyšlo.

Zítra vás čeká zápas o všechno. Jaký je recept na Pardubice?
Těžko říct. Určitě velká obětavost a nesmíme se svazovat tím, že to je zápas o všechno. Musíme hrát vklidu, vpohodě a snad to zvládneme.

Václav Burda plní černou práci před brankou

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR