Prodloužení ve třech mě baví, usmívá se po zápase s Mladou Boleslaví Roman Will

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Brankář Bílých Tygrů Roman Will se v utkání se Středočechy postavil proti klubu, který ho hokejově vychoval. Neměl s ním však žádné slitování a několika výbornými zákroky dovedl Liberecké až do prodloužení, ve kterém o bodu navíc pro Severočechy rozhodl Ondřej Vitásek. "Myslím, že soupeři nejezdí do Liberce moc rádi, protože se jim tady hraje nepříjemně," konstatuje brankář se zkušenostmi z NHL.

Jak bys zápas s Bruslaři zhodnotil?
Bylo to velmi vyrovnané. Setkaly se dva týmy, které na sebe byly očividně dobře připravené. Bylo znát, že se na nás dobře takticky nachystali. Naštěstí jsme to zvládli a získali dva body. Na to, jak náročný program jsme teď měli, je to dobrý výsledek.

Co bylo klíčovým momentem utkání?
Důležitá byla třetí třetina, kterou jsme odehráli dobře. Převzali jsme iniciativu a připravili si zápas do prodloužení. Boleslav hrála houževnatě, bylo těžké se dostávat přes jejich obranu.

Přitom to byli právě hosté, kteří se ujali vedení.
Tomáš Hyka to trefil hezky. Neměl bych dostávat gól z první střely. Bohužel se to stalo, ale díky dobrému výkonu jsme to nakonec dokázali zvrátit.

Jak se ti líbí systém prodloužení se třemi hráči na každé straně?
Mám to rád, je to hokej nahoru dolů. Myslím, že se to musí líbit i divákům. Tenhle formát jsem si už dříve vyzkoušel v Americe. Tam to je myslím ještě divočejší, samé přečíslení a úniky. Tady je to zatím trochu opatrnější.

S tímto průnikem si nakonec Roman Will poradil

Odchytal jsi svůj první extraligový zápas proti Mladé Boleslavi, kde jsi dlouho působil. Byl to pro tebe pikantní duel?
Ano, ale ani jsem o tom moc nepřemýšlel. Na zápas jsem se snažil připravit jako na každý jiný. Další utkání hrajeme v Plzni, odkud pocházím, takže to bude podobné.

Čím to je, že stejně jako v loňském ročníku si soupeři z Liberce odvezou body málokdy?
Myslím, že se tady každému musí hrát nepříjemně. Máme skvělé fanoušky, kteří nás ženou dopředu, a doma do toho opravdu šlapeme.

V posledních zápasech ti kryl záda Ondřej Bláha, který přišel na hostování. Jak se s ním spolupracuje?
Ondru znám už od mala z různých kempů nebo vzájemných zápasů. Jsem rád, že tady je, je to kvalitní brankář. Chytá výborně za Benátky a je pořád připravený. Snažím se s brankáři mít kladné vztahy a musím zaklepat, že jsem to tak vždy měl a potkal jsem skvělé kolegy.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR