První přípravný zápas je tu! Tygři přivítají Novokuzněck

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Dlouhá letní pauza je u konce, Tygři ve čtvrtek od 17 hodin přivítají Metallurg Novokuzněck. Poprvé se tak v libereckém dresu představí všechny posily a hned proti atraktivnímu soupeři z KHL. Home Credit Arena bude otevřena od 16:30 a pro vstup využijte hlavní vchod A.

Znak ruského týmu

Rok založení: 1949
Soutěž: KHL
Počet titulů: 0
Klubové barvy: červená, šedá, černá a bílá
Aréna: Kuznetsk Metallurgists Sports Palace (7533 diváků)

Severočeši pokračují v dlouholeté tradici, kdy si na přípravná utkání zvou silné ruské kluby. V roce 2012/2013 to byl Vladivostok, před loňskou sezónou zase Ariada-Akpars Volžsk. Tyto střetnutí vždy nabízejí skvělou podívanou a napínavé bitvy plné soubojů či šarvátek, zápas s již zmiňovanou Ariadou ale rozuzlení neposkytl, oba týmy se rozešly smírně 3:3, jelikož lavička hostí po vykázaní brankáře Agejeva mimo ledovou plochu zamířila do kabiny.

Nicméně Novokuzněck s Libercem nezměří síly poprvé, k vzájemnému klání došlo již před sezónou 2010-2011, kde hokejisté z města pod Ještědem ukořistili po brankách Plodka, Bárty, Vaka a Víška cenné vítězství 4:1.

Na své první play-off v KHL Metallurg stále čeká, nejúspěšnější byla sezóna 2011/12, kdy skončil šestnáctý

I tentokráte můžeme očekávat vypjatý boj, vždyť zkušený Metallurg letos odehrál v KHL již šestou sezónu a na jeho síle nemění nic ani fakt, že ročník 2014/2015 nebyl z jeho pohledu příliš úspěšný, s 53 vybojovanými body totiž skončil až sedmadvacátý, což znamenalo další neúčast ve vyřazovacích bojích.

Klub z města rozkládající se v Kemerovské oblasti, ale rozhodně není pro české hokejisty neznámou, dres Novokuzněcku totiž nově obléká brankář Filip Novotný a útočník Robert Kousal, v uplynulém ročníku se navíc týmem prohnal i Tomáš Rachůnek, ten se ale následně stěhoval do Slovanu Bratislava, odkud putoval k olomouckým Kohoutům, kterým pomohl v bojích o ligovou příslušnost.

Prozatím největšího úspěchu dosáhl sibiřský klub na přelomu tisíciletí, získat totiž v takzvané RSL (Russian Superleague Championship), jenž byla předchůdcem KHL, třetí místo.

Nejvýraznější posily? Duo Kousal - Drugov

Devětadvacetiletý Viktor Drugov je zkušeným hokejistou, v KHL nastoupil již k 302 zápasům, ve kterých si připsal 95 bodů (42+53), na listině jeho posledních angažmá figuruje nejvýše Novgorod, kde však nasbíral za celou základní část pouhý gól a šest asistencí, což mu výrazně pomohlo k zvolení restartu v podobě smlouvy s naším nadcházejícím soupeřem. Útočníka Roberta Kousala asi netřeba představovat. Za Českou republiku odehrál v rámci seniorského A-týmu již více než 200 reprezentačních utkání. Loni se mu navíc splnil sen, když zamířil do KHL, oblékal dres Podolsku.

Z kádru známého ruského klubu ale asi nebude mít liberecká defenziva plné ruce práce pouze s mladým českým forwardem a ostříleným levým křídlem. Prventství v klubových statistikách sezóny 2014/2015 totiž patřilo trojlístku: Ryan Stoa (15+15) - Alexander Komaristy (11+9) - Mikhail Plotnikov (11+9), k číslu zajištující podle známých pověr štěstí, chybí jediný článek, loni dvaceti čtyř bodový Galimov, jenž se o letní pauze přesunul do Dynama Moskva.

Rošáda v brankovišti: za dva roky se v Metallurgu vystřídalo šest brankářů

Doslova očistou prošly brankářské posty, tým opustili Rafael Khakimov (Ufa), Andrei Kareyev (Zauralje Kurgan) a Ilya Sorokin (CSKA Moskva), naopak přišli Filip Novotný (Sparta Praha) a Vladislav Podyapolsky (Kuznetskie Medvedi), kteří tak doplnili mladičkého Nikitu Lozhkina, nicméně ten v loňské sezóně nastoupil pouze k deseti soutěžním zápasům, takže si zřejmě na roli hlavního maskovaného muže bude muset ještě počkat.

Jak se ruskému týmu v liberecké hale povede? Naskočí do utkání český brankář Filip Novotný? Jak se představí domácí posily? O tom se můžete na vlastní oči přijít přesvědčit ve čtvrtek, úvodní buly bude vhozeno s úderem sedmnácté hodiny.

Vstupenky na utkání jsou již v prodeji (více zde.)

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu