Radek Duda: Z tohoto angažmá mám dobrý pocit

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ačkoli se výkony Bílých Tygrů po reprezentační přestávce jednoznačně zvedly, stále se tým nacházel na posledním místě tabulky. V takové pozici je vždy třeba něco vylepšit, takže se vedení celku rozhodlo přivést dvě velké posily. Kromě Tomáše Pospíšila přišel také Radek Duda, kontroverzní útočník, jehož hokejový um jej však řadí mezi nejlepší hráče Tipsport extraligy.

Radku, myslíte, že se ta premiéra mohla povést ještě lépe?
Já jsem s ní spokojen, přál jsem si, abych hned v prvním zápase pomohl. Vyhráli jsme a máme tři body, což je v naší situaci hrozně důležité. Díky tříbodovému systému, který zde v extralize funguje, se můžeme, když se nám povede nějaká vítězná série, rychle katapultovat do vyšších pater. Mára Pinc nás podržel dvě třetiny, v poli se nám tolik nedařilo, hráli jsme utrápeně a dělali chyby. Ve třetím dějství byl náš výkon už takový, jaký být má.

Za dnešek jste dal tolik branek co v Chomutově za celý začátek sezony. Berete to jako znamení, že se vám tu bude dařit lépe?
Podle mě hokejista nikdy nezapomene hokej hrát, jen je strašně důležité, aby cítil důvěru a měl u sebe nějaké spoluhráče, kteří mu rozumí. Dnes to byl teprve první zápas, a tak se nechci nějak ukvapovat, ale už na dálnici jsem z toho přestupu měl dobrý pocit. Cítil jsem, že ta organizace tady je ráda, že tu jsem, což je pro mě důležité. Myslím si ale, že svůj výkon ještě můžu zlepšit, protože nebyl ideální. Budu na tom pracovat.

Jak vidíte souhru s Petrem Nedvědem a Tomášem Pospíšilem?
Trochu jsme se na ledě hledali. Petr je génius a na nás s "Pospou" je, abychom se mu trochu přizpůsobili. Chce to trpělivost, byl to teprve první zápas, takže ta souhra bude lepší a lepší. Oba to jsou skvělí hráči, od kterých se mohu i já leccos naučit.

S Martinem Čakajíkem už se znáte, jak vás tady v Liberci přivítal?
Nijak zvláštně, ale před nějakou dobou jsme zjistili, že jsme vzdálení příbuzní, že mé kořeny vlastně sahají až na Slovensko. Myslím, že ho co nejdříve pozvu někam na pivo nebo na víno, kde si všechno vyříkáme a zasmějeme se. Oba jsme inteligentní kluci a máme už něco za sebou, takže se nad to dokážeme povznést.

Dnes jste měl na zádech číslo 90, ale to asi nebudete mít napořád.
Bohužel, číslo 69 tu není, nikdo ji tu neměl, takže ten dres neexistuje. Devadesátka se mi ale také líbí, protože věřím na šestky a devítky, takže kustodi to dobře vybrali.

Jaká byla nálada v kabině, když jste přijel? Přeci jen je tým poslední, bylo to cítit?
Vždy je to o tom, kde se ten tým v tabulce nachází. Když je poslední, tak asi ta atmosféra nebude bůhvíjak dobrá. Nálada ale byla bojovná, šlo vidět, že jsme tu výhru chtěli. Jen škoda, že jsme dělali chyby, což se ale dá napravit. Marek Pinc nám hodně pomohl svými zákroky a myslím, že když ještě párkrát vyhrajeme, tak ta atmosféra bude úplně jiná.

Nebál jste se přijetí fanoušků, kteří tu na vás v minulosti pískali?
Tak to asi všude, to bych se musel bát jet kamkoli. Já mám k Liberci vřelý vztah, mám tu půlku rodiny, jelikož moje žena odtud pochází. Nabídku jsem přijal také, protože mi Filip Pešán dokázal, že o mě tým opravdu stojí, což mu rád splatím.

Radku, děkuji za rozhovor.

PŘIPOJ SE DO HRY | Dřina na umělce