Reprezentant Jan Ordoš: Čeká nás náročný soupeř, ale můžeme uspět

Date of publication Author Dominik Jakubec

Helsinky - Zatímco Bílí Tygři nadále svádějí extraligové boje, dvojice mladíků z našeho A-týmu hájí české barvy na světovém šampionátu hokejistů do dvaceti let. Po Dominiku Lakatošovi se v závěru roku 2015 střelecky dokázal prosadit také druhý liberecký forvard, Jan Ordoš, který dostal Čechy do vedení 2:1. K výhře sice nakonec český tým nedokráčel, přesto se podle Ordoše může od výkonu proti severskému soupeři odrazit. Už druhého ledna totiž naše dvacítka narazí na silné Spojené státy americké.

Jak bys duel s Finskem zhodnotil?
Vletěli na nás, s čímž jsme trochu počítali, přeci jen jsou doma. Dostali se do vedení, my to dokázali otočit, a tak se to měnilo. Mrzí nás závěr, vedli jsme 4:3, ale během dvou oslabení dokázali zase obrátit skóre a to se ukázalo jako rozhodující. Jejich přesilovky jsme nezvládli.

V čem byla hlavní síla domácího týmu?
Hlavně měli vynikající ty přesilovky. Dali nám z nich rovnou tři góly, to potom je znát. Jejich první dvě lajny jsou hrozně silné, mají v nich celou řadu výrazných individualit, které je dotáhly k vítězství.

Je hra v oslabení tím, na co se nyní musíte zaměřit?
Musíme se na zápas s Finskem podívat na videu, pořádně si to rozebrat a ze svých chyb se poučit. Přeci jen to celé utkání rozhodlo a to si znovu nemůžeme dovolit.

Jan Ordoš

Podařilo se ti vstřelit svůj první gól na turnaji, mohl bys ho popsat?
Dan Voženílek v rohu vybojoval puk a nahrál ho před branku. Tušil jsem, že by mi mohl Tomáš Šoustal nahrát, on mi kotouč bekhendem přes dva hráče posunul a já už byl úplně sám v pozici v dobré pozici na střelu. Ta mi sice nesedla úplně tak, jak bych chtěl, ale i tak z toho byl gól.

Během zápasu byla v hledišti výborná atmosféra, jak se ti před tak bouřlivou kulisou hrálo?
Je to nádherné. Přišlo nějakých třináct tisíc diváků, to v extralize nezažijete. Diváci byli skvělí, přestože samozřejmě fandili domácím.

Skupinovou část máte po zápase s Finskem za sebou. Co si po tomto duelu ponesete do vyřazovacích bojů?
Prohráli jsme, ale stejně si můžeme ze zápasu odnést nějaká pozitiva. Odehráli jsme dobré utkání. Zlepšila se nám koncovka, dali jsme čtyři góly, i když to tentokrát na výhru nestačilo. Ale čeká nás Amerika a to bude velmi těžký zápas.

Už jste si něco k soupeři řekli?
Ještě na ten zápas příliš nemyslíme. Na Nový rok na to budeme mít celý den a určitě přijde řada na nějaké porady a video. Rozhodně nás čeká jeden z nejnáročnějších soupeřů, kteří nás tu mohli potkat, ale když do zápasu půjdeme se vztyčenou hlavou a budeme dodržovat svůj systém, myslím si, že máme šanci uspět.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR