Roman Will: Jako by nám celou sezonu chyběla trocha štěstí

Date of publication Author Dominik Jakubec

Hradec Králové - Rozhodující sedmý zápas na ledě Mountfieldu HK Tygři nezvládli. Roman Will sice dlouho držel naděje svého týmu, nakonec však během druhé třetiny dvakrát inkasoval a musel se před soupeřem sklonit. "Teď v nás všech převažuje velké zklamání. Nezbývá než soupeři pogratulovat," smutní mladý gólman.

Jak se bezprostředně po skončení utkání a celé série cítíš?
Jsem hrozně zklamaný, že jsme to nezvládli. Podle mě jsme si zasloužili postoupit, což ale nic nemění na tom, že Hradci gratuluji. Zkrátka nám podle mě celou sezonu trochu chybělo štěstí, ale takový je hokej. Jak jsem říkal, soupeři gratuluji a přeji jim, aby se jim dařilo i ve zbytku play-off.

Na soupeře jste vlétli, bohužel se vám nepodařilo šance proměnit. Byl to klíčový moment zápasu?
Celou sérii se nám dařilo otevřít skóre, až na poslední dva zápasy. Bohužel, měli jsme ten úvodní tlak využít a dát nějaký gól. Potom by se nám hrálo jinak. Ale teď už nemá smysl se za ničím ohlížet. Jestli to rozhodlo, to nevím.

Ještě v polovině utkání bylo skóre 0:0. Rozhodovala tedy podle tebe první branka?
Těžko říct, jestli to tak bylo. My jsme dali první gól v pěti zápasech, ale vyhráli jsme jenom tři. Jenom o tom to bohužel nebylo. Stejně tak tentokrát jsme se nevzdávali, ale už jsme to nezvládli otočit.

Také tentokrát jste inkasovali rozhodující branku z tečované střely. Jako by vám takové góly byly souzeny?
Ty góly takhle prostě padají, tím spíš v dnešní době, kdy většina branek nebývá z přímých střel. Spíš jde o teči a dorážky.

Jak se ti chytalo v tak vyrovnané sérii, kde leckdy rozhodoval jediný gól?
Cítil jsem se v celém čtvrtfinále velmi dobře. Hradec má silný tým, my koneckonců taky, takže je pochopitelné, proč moc branek nepadalo. To k play-off patří, tam už málokdy dojde na nějakou přestřelku.

Co nakonec rozhodlo o postupu Hradce?
Hráli výborně do obrany, těžko jsme se dostávali k nim do pásma. Ale to samé si můžou myslet i oni o nás. Byla to zkrátka taková bitva. Ale to bych se už opakoval, podobné bitvy k play-off patří. Nakonec tu bitvu lépe zvládl soupeř.

Vážný rozhovor Kvapila s Willem

Slavná trojice aneb selská jízda