Roman Will: Postup do čtvrtfinále? Tím naše práce nekončí!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Jedním z hlavních strůjců postupu do čtvrtfinále play-off byl jednoznačně Roman Will. Zejména na ledě Sparty přiváděl střelce soupeře k šílenství, likvidoval jeden pokus za druhým. "Takové zápasy jsou lepší, než když nemáte moc práce," usmívá se mladý gólman.

Na ledě Sparty ses asi pořádně zapotil?
To je pravda, zpotil jsem se hodně, ale jsem za to rád. Je to pro gólmana lepší, než například jako ve středu, kdy na mě skoro nic nešlo. Sparta do toho tentokrát dala vše, smekám před nimi klobouk. Ani za stavu 0:2 nebyli nijak odevzdaní, naopak. Přesně tak to má v play-off být. Byla to super série a o to víc mě těší, že jsme ji zvládli.

Působil jsi, jako bys zkrátka nehodlal inkasovat...
Celkově jsem se cítil dobře. Tak nějak jsem byl všude včas, puky mě trefovaly. To si pak člověk ty zápasy užívá.

Sparta díky vám v této sezoně končí jako vůbec první tým. Překvapuje tě to?
To se hrozně těžko hodnotí. Sparta je vždy extrémně silným soupeřem. Letos procházeli sezonou podobně, jako my. Nakonec jsme byli rádi, že se můžeme utkat v předkole, hrozily nám souboje o patro níž. To ale nijak nesnižuje jejich kvalitu, Sparta bude mít pokaždé nabitý kádr a jen ty nejvyšší ambice. Tím spíš je musí výsledek bolet.

Věřil bys před sérií, že skončí už po třech zápasech?
Před sérií se mi hlavou honilo všechno možné. Jsem rád, že jsme celý tým načasovali formu ideálně na všechny tři zápasy. Výsledek 3:0 může vypadat jasně, ale kdo viděl všechna tři utkání, ví, kolik úsilí nás to stálo. Byl to velmi vyrovnaný hokej.

Cítíš, že vaše forma v důležité fázi sezony graduje?
Bavili jsme se o tom už nesčetněkrát. Začátek sezony jsme neměli ideální, ale zase to nikdy nebylo tak, že bychom vyloženě hráli špatně. Zkrátka nám to nešlo. Zdá se, že jsme to stupňovali ve správný čas.

Tím, že jste navíc skončili po třech zápasech, máte také možnost si trochu oddychnout.
Jsem rád, že si trochu odpočineme, ale nesmíme polevit z koncentrace. Práce ještě zdaleka nekončí, to hlavní nás teprve čeká.

Ve čtvrtfinále play-off narazíte na Hradec Králové. Jaké jsou tvé první dojmy ze soupeře?
Náš realizační tým nás na ně zase velmi dobře připraví. Hradec je výborný tým, ale letos si v extralize nemůžete vybrat. Mountfield bude náročným soupeřem, který hraje především doma velmi aktivně. Musíme se na ně pořádně připravit.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu