Rozhodla bojovnost, měl po Slavii jasno Radim Šimek. Takhle bych si to představoval vždy, dodal Lašák

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Po dvou porážkách si Bílí Tygři znovu užili tříbodové oslavy. Na domácím ledě si v 15. extraligovém kole poradili s pražskou Slavií 4:1 a jak skóre, tak výkon liberecké hokejisty velmi potěšil. To potvrzují slova obránce Radima Šimka a gólmana Jána Lašáka.

Přestože konečné skóre napovídá, že se diváci na svých sedadlech nenudili, dlouho to bylo právě naopak. První gól zápasu si hráči totiž schovali až na začátek druhé třetiny. „Snažíme se hrát hlavně dobře do obrany, abychom nedostávali zbytečné góly. Přijde mi, že když dostaneme gól jako první, tak nás to položí. Proto hrajeme opatrně a tím to je,“ osvětloval po zápase důvody pomalejšího rozjezdu Radim Šimek.

“Už minulý zápas asi nebyl pro diváka nejhezčí. První gól hru trochu otevřel a začal se hrát hokej, což obzvlášť pro nás bylo dobré,“ doplnil ještě Ján Lašák. Ten si vzhledem ke svému poslání na ledě poctivou defenzivu Severočechů pochvaloval. „Kluci hráli skvěle dozadu, takhle bych si to představoval každý zápas. Šance soupeř měl, ale kdyby některé z těch střel prošly až do brány, byla by to moje chyba. Určitě to nebyl jednoduchý zápas, ale zároveň jsem nemusel řešit tolik záludných situací jako jindy,“ vypočítával.

3 body slavili Tygři doma naposledy 16. září

Ani po otevření střeleckých stavidel se ale nejednalo o nijak divoký zápas, kde by jeden útok střídal druhý. „Zápas byl o bojovnosti a ukázali jsme ji více než Slavia. Dali jsme do toho srdíčko a také jsme měli lepší pohyb. Slavia má v týmu několik výborných útočníků, třeba Jarda Bednář nám několikrát pořádně zatopil. Ale poprali jsme se s tím a zvládli to,“ měl o přednostech tříbodového výkonu jasno Šimek.

A slova svého spoluhráče znovu potvrdil i Lašák. „Myslím, že tak si to představuje každý brankář. Je dostatek střel, takže v brance jen tak nestojí, ale na střely vidí a dorážky jsou pokryté. Je ideální, když gólman nemusí řešit třeba třetí dorážku nebo přečíslení,“ pochvaloval si muž, jenž zlikvidoval více než 30 soupeřových střel.

Ale liberečtí obránci se ve čtvrtečním zápase nespokojili jen s precizním plněním defenzivních úkolů. Dva ze čtyř gólů totiž obstarali právě muži střežící modrou čáru, do rozhodujícího vedení 2:1 poslal Tygry Ondřej Vitásek a krátce po něm zvýšil na 3:1 právě Radim Šimek. „Je to pro nás takový bonus za tu bojovnost,“ nedělal ale z této zkušenosti Šimek přehnanou vědu.

Do střelecké listiny se ostatně gólovou přihrávkou zapsal také brankář Lašák. „To je naprosto nepodstatná věc, jen číslo. Takové věci si nepočítám, ale mám dvě,“ rozesmál přítomné novináře.

Ani humorná vložka ale neupozadila důležitost tří bodů. Na domácím ledě se totiž Bílým Tygrům v dosavadním průběhu soutěže příliš nedaří. "Snad se to zlomilo a získali jsme si diváky zase na svou stranu," zakončil Radim Šimek.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu