Rozhodující střelec Vítek Turský: Gól jsem nečekal. Rozhodně velká radost!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Junioři zvládli bláznivý souboj s Vítkovicemi, když obrátili nepříznivé skóre třemi brankami ve třetí třetině. Tu rozhodující si nečekanou a přesnou ranou připsal Vítek Turský. „Myslím, že jsme to zvládli dobře a ukázali sílu v týmu. Byl to kvalitní zápas," říká na začátek.

Co říct k bláznivému zápasu?
Co se týče hry dopředu, tak jsme byli trochu lepší, naopak to ale příliš neklapalo dozadu. Myslím, že jsme to nakonec zvládli dobře a ukázali sílu týmu. Byl to kvalitní zápas.

Co si hráč při takovém utkání říká? K vidění bylo hodně šancí, branek i obratů.
Říká si, že už to snad není možné, že musíme vedení udržet. Musíme stále věřit, i když soupeř otočí skóre a snažit se zvrátit skóre znovu.

Turský na modré čáře

Co se stalo na začátku třetí třetiny? Vítkovice během chvíle třemi góly obrátily vývoj duelu.
Měli jsme špatný vstup do třetiny, zůstali jsme hlavou v kabině a po hloupých chybách jsme dostali soupeře do vedení. Nezbývalo nám nic jiného než dotahovat.

„Vůbec jsem nečekal, že by to mohl být gól. Velká radost"

Nakonec jste zvrátili zápas na svou stranu, jsi autorem vítězné trefy. Čekal jsi, že by mohla projít až za gólmana?
Ne, vůbec jsem to nečekal. Dostal jsem nahrávku od spoluhráče, střílel jsem a nekoukal jsem ani na bránu. Trenér nám řekl, ať všechno střílíme a padlo to tam. Velká radost.

Popis situace: Vítek Turský vyslal od levého mantinelu nečekanou přízemní ránu na branku. Kotouč zamířil přesně ke vzdálenější tyči a Daňa nestihl reagovat.

Další zápas hrajete ani ne za 24 hodin, jak se na duel připravíte?
Musíme jít brzo spát a mít kvalitní stravu. Každý hráč si to vezme po svém, každému vyhovuje něco jiného. Věřím, že se všichni dokážeme dobře připravit.

Vítek Turský

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu