S Ondrou Hruškou a Honzou Tomajkem nám to klape, libuje si Lukáš Pabiška

Date of publication Author Jan Švanda

Probíhala 38. minuta utkání Bílých Tygrů s pražskou Spartou. Na trestné lavici odpočíval Angel Krstev, Pražané hráli přesilovou hru. Toužili pojistit výsledek třetím uklidňujícím zásahem do Šindelářovy klece. Místo toho však přichází velká chvíle Lukáše Pabišky, který před brankou tečuje tvrdou střelu Martina Rýgla a srovnává na 2:2.

Velmi sympatický liberecký útočník rozdával po utkání úsměvy na všechny strany. Svým pátým gólem v sezoně zařídil vyrovnání, čímž rozradostnil více než šest tisícovek diváků v Tipsport areně a zapříčinil pokračování skvostné tygří série domácí neporazitelnosti.

Lukáši jak bys popsal svoji pátou trefu v letošní sezoně?

Nejdřív jsem si myslel, že je všechno v háji, že už je puk ztracený. Nakonec se puku zmocnil Honza Tomajko, vyvezl ho do třetiny, tam udělal oblouk a nahrál ho na modrou Martinovi Rýglovi. Já jsem stál před brankou. Když jsem viděl, že Martin napřahuje ke "golfáku", tak jsem si uhnul kousek stranou, aby mě netrefil. Trefil mě do hokejky a byl z toho gól.

Takže puk trefil tvoji hokejku? Nebyl v tom tedy úmysl?

Hokejku jsem na ledě měl, ale prakticky mě trefil puk vystřelený od Rýgla. Nebylo to nějaké příliš úmyslné, že bych tam stál a chtěl tečovat. Hokejku jsem měl na ledě, abych v případě, že by gólman puk vyrazil, ho mohl doklepnout do brány.

Minulý rok ti góly nepadaly, letos sis už připsal pátou branku. V čem vidíš příčiny tvé střelecké potence?

Dostávám více důvěry na ledě, hraju víc. Dostal jsem se do základního kádru. Už loni jsem si říkal, že je potřeba začít víc bojovat a prát se o místo, protože konkurence je tady veliká. Záleželo tedy jen na mě. Myslím si, že svojí bojovností týmu přispívám a pokud mi to tam padá, tak je to úplně super.

V útoku nastupuješ momentálně s Honzou Tomajkem a Ondřejem Hruškou, jak ta spolupráce klape?

Spolupráce je dobrá. Ondra je dobrý, bruslivý typ hráče, vybojuje spoustu puků. Honza Tomajko dává do hry hlavu a myslím si, že nám to klape. Věřím, že pokud budeme ještě více na ledě, tak bude těch gólů ještě víc a budeme hrát dobře.

Lukáši jak vnímáš tu skvělou libereckou sérii neporazitelnosti v základní části na domácím ledě, která se prozatím zastavila na úctyhodném čísle 39?

Sérii určitě hodně vnímám, ale my jdeme od zápasu k zápasu. Teď jsme třeba smolně prohráli na Kladně, což nás mrzí. Na sérii myslíme, ale nijak nás to nesvazuje, není to pro nás priorita, že musíme doma vyhrát. Jezdíme a bojujeme v každém zápase a je úplně jedno, zda - li hrajeme doma či venku.

Lukáši děkuji za rozhovor a ať se daří...

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR