Snad přibudou i další starty, doufá extraligový debutant Jan Ordoš

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Na listině střelců jeho jméno zatím nenajdete. V utkání proti Mladé Boleslavi odehrál Jan Ordoš pouze 50 sekund, přesto bude jistě na tento duel dlouho vzpomínat. Mladý útočník si totiž právě proti Bruslařům odbyl svou extraligovou premiéru. „Jsem za to hrozně rád,“ usmíval se po zápase.

To, že si na ledě užil pouze jedno střídání, mu náladu nijak nekazilo. „I když to bylo jen na pár minut, moc si té zkušenosti cením,“ prozradil po zápase v kabině. Na šanci dlouho čekal jako třináctý útočník, jeho čas přišel až před koncem. „Vlastně to bylo docela rychlé, ani jsem si to nijak nestihl pořádně uvědomit,“ popisoval.

Na větší přípravu na utkání také neměl příliš času. „O tom, že nastoupím do zápasu, jsem se dozvěděl v pátek ráno. Prozradil mi to trenér Filip Pešán po tréninku Benátek,“ pokračoval.

Jan Ordoš ještě jako hráč juniorky
Do kádru A-týmu se v Liberci vypracoval postupně. Z Ústí nad Labem dorazil v roce 2011 a prošel oběma dorosteneckými kategoriemi i juniorkou. „Kdyby mi to někdo řekl před těmi čtyřmi nebo pěti lety, tak bych mu skoro nevěřil. Je to opravdu krásné. Doufám, že další starty přibudou,“ věří.

V současnosti obléká Ordoš hlavně dres liberecké farmy, Benátek nad Jizerou. Jaký je podle něj rozdíl mezi první ligou a extraligou? „Už ze střídačky mi to přišlo o dost rychlejší. Konkrétně zápas s Boleslaví byl opravdu plný soubojů, takže to byla trochu změna. Mé střídání naštěstí proběhlo trochu klidněji,“ dodal s úsměvem.

Vstoupit do kabiny mezi ostřílené mazáky nebylo dle mladého útočníka nijak složité. „Kluci nám to hrozně ulehčili, je tam skvělá parta. Zapadnout mezi takhle zkušené hráče díky tomu nebyl žádný problém.“

Nejen jeho debut, ale také další starty jeho spoluhráčů z mládežnických kategorií, jsou pro pro naši akademii skvělou vizitkou. „Tomáš Havlín s áčkem normálně trénuje. Lukáš Hosnedl také předem věděl, že bude na střídačce, už předem, protože je Jánko zraněný. A Dominik Lakatoš nastupuje pravidelně,“ počítal Ordoš.

Nyní po krátké zkušenosti nezbývá Janu Ordošovi než čekat, až si ho kouč Filip Pešán vybere do týmu znovu. „Jestli dostanu ještě příležitost, to záleží na trenérech. Jsem hlavně v kádru Benátek. Pokud by se ale znovu naskytla šance si v áčku zahrát, budu moc rád,“ uzavřel.

Filip Pešán o mladících:

„Chceme mladé kluky podpořit, za skvělou práci, kterou odvádějí v Benátkách. V rámci zápasu s Mladou Boleslaví to pro ně měla být odměna, ale jelikož byl zápas vyrovnaný až do posledních minut, tak tolik minut k dispozici nedostali. U Tomáše Havlína a Jana Ordoše proto byl jejich čas strávený na ledě spíše pouze takový symbolický."

„Když se podíváme, v jaké sestavě odehrály Benátky minulé zápasy, tak je to spíše juniorsko-dorostenecký tým. Trenéři tam odvádějí skvělou práci. Sestava je velmi mladá, ale i tak se Benátkám nadstandardně daří. Dnes těch minut pro Tomáše Havlína a Jana Ordoše nebylo příliš, ovšem doufám, že jich ještě bude mnohem víc. Třeba Tomáš Havlín už v áčku několik zápasů odehrál, hlavně jeho první byl výborný, a věřím, že do budoucna máme na čem stavět."

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu