Snad se v ofenzivě chytneme, říká Jiří Hunkes po další těsné výhře

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Listopad vypadá pod Ještědem zatím velmi dobře. Bílí Tygři mají za sebou nejen tři vítězství, ale také trojici zápasů bez jediné obdržené branky. I proti karlovarské Energii si Marcel Melicherčík připsal nulu, stejně jako v duelu s Kometou však měl obrovskou roli i obránce Jiří Hunkes. Byl to totiž opět on, kdo vstřelil jediný gól celého utkání.

Jirko, tentokrát za dva body, jste s výsledkem spokojeni?
Před zápasem jsme chtěli tři, protože doma chceme plný počet. Vary hrály dobře, hlavně co se defenzivy týče, a nám to asi nešlo tolik jako v předchozích zápasech, takže nakonec jsme za ty dva body rádi.

Druhá trefa a opět vítězná. Hunkes v prodloužení poslal Energii domů.
Stejně jako proti Brnu padla jediná branka. Jaktože vás poslední dobou potkávají takovéto fotbalové výsledky?
Je to tím, že dobře bráníme a zatím to vázne dopředu. Myslím ale, že to časem přijde a ofenzivně se chytíme. Je skvělé, že nedostáváme moc gólů, Marcel Melicherčík chytá výborně. Jsme rádi i za výsledek 1:0.

I díky němu máte už potřetí v řadě čisté konto. Je to hodně povzbuzující?
Ano, to je. Momentálně chytá výborně a jsme za to rádi. Škoda, že se nám nepodařilo skórovat už v základní části. Gólman nás drží a myslím, že když nedostanete branku, tak byste měli vyhrát za tři body, ne jen za dva.

Kromě toho máte i pěknou sérii, co se výher na domácím ledě týče. Stává se z Tipsport areny opět nedobytná tvrz?
Byl bych rád, kdyby to byla pravda, ale i tady jsme už hodně bodů poztráceli. Máme ještě co dohánět. Jsme rádi, že doma bodujeme, ale ještě to chce vyhrát pár zápasů, abychom to mohli nazývat nedobytnou tvrzí.

Vstřelil jsi rozhodující branku v prodloužení, jak bys tu situaci popsal ze svého pohledu?
Nevím, co se stalo s gólmanem, ale dostal jsem dobrou přihrávku od Tomáše Pospíšila, tak jsem nic nevymýšlel a vystřelil jsem to. Myslím, že to prošlo mezi nohama, ale to vědí přesně spíše hráči Energie.

V polovině listopadu už máš pěkný knír. Jak to máte v týmu s Movemberem?
Udělali jsme to individuálně. Já to držel i loni, když jsem hrál za Lev Praha, kde si knír neholil celý měsíc nikdo. Tady jsme se domluvili s pár klukama a mě to přijde fajn, jelikož to podporuje dobrou věc. Neříkám, že nám to sluší. Není to ale povinnost celého mužstva.

Jirko, díky za rozhovor a ať se daří!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu