Starty do utkání musíme zlepšit, ví Branko Radivojevič

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Hned několikrát se zdálo, že šance Bílých Tygrů jsou v zápase s Litvínovem sečteny. Liberečtí však dokázal dvakrát srovnat a dotáhnout tak střetnutí až do samostatných nájezdů, kde o vítězství domácích rozhodl Branko Radivojevič. "Ty starty do utkání ale musíme zlepšit," měl bezprostředně po utkání jasno autor vítězné trefy.

Branko, ty jsi dnes proměnil vítězný nájezd. Můžeš ho popsat?
Moc jsem nad tím nechtěl přemýšlet. Vlastně jsem se snažil jít ze strany na stranu, ale pak jsem si všiml volného místa, tak jsem to zkusil. Trefil jsem dobře a jsem rád, že to vyšlo.

Branko Radivojevič během duelu se Spartou

Dnes jste však museli dotahovat. Jak cenný je nakonec ten obrat proti extraligovému lídrovi?
Nestalo se nám to poprvé, že jsme museli dotahovat. Ty starty utkání prostě musíme zlepšit. Každý zápas dostaneme první gól, který nás dostane pod tlak. Pak nás to dotahování stojí zbytečně mnoho sil. Bavíme se o tom v kabině, ale stejně vždycky vyrobíme nějaké chyby. Je na čem pracovat.

Vím, že to je pořád dokola, ale co ty přesilovky?
Já nevím. My jsme na tom začali dost pracovat. Dneska tam byly šance, ale bohužel to tam nespadlo. Jsou to situace, které rozhodují zápasy, takže pokud je nebudeme proměňovat, tak nemůžeme vyhrávat. Víme o tom a snažíme se na tom zapracovat. Musíme to zkoušet dál.

Ono to občas vypadá, jako byste se báli vystřelit. Jak to tedy je?
Měli bychom na sebe brát zodpovědnost častěji. Prostě kdo může, tak ať pálí. Někdy se zasekneme vzadu, a pak už to prostě nejde. Je třeba do toho chodit víc. Nic se nestane, když dáme gól. (směje se)

Litvínov vedl tabulku. V čem je podle tebe jeho síla?
Abych pravdu řekl, já jsem v téhle lize nový a zatím nevidím rozdíl mezi prvním a posledním týmem. Je to strašně vyrovnané, což je vidět i na výsledcích. Nejsou takové propasti, hodně utkání také rozhoduje jediná branka. Litvínov hraje víc útočně a víc hokejově, ale některá jiná mužstva se zase zaměřují spíš na obranu. Liga je vyrovnaná a nevidím tam zádné velké rozdíly.

Slavná trojice aneb selská jízda