Takový obrat? To nám může pomoci, věří Petr Jelínek

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - V zápase s Karlovými Vary Petr Jelínek potvrdil svou pozici nejproduktivnějšího Tygra. Nejprve srovnal na 2:2 a v závěru dokonal obrat na konečných 3:2. "Byly to dost šťastné góly, ale v podobných duelech jsou potřeba," směje střelec.

V zápase s Karlovými Vary vás čekal duel prvního s posledním. Vývoj utkání tomu ale příliš neodpovídal.
Byl to hrozně náročný zápas. S Karlovými Vary vás nikdy nečeká jednoduchý hokej. Snaží se hrát jednoduchý hokej, nahazují a hrají na brejky. V prvních dvou třetinách jsme byli hrozní, ani jsme se nemohli divit tomu, že jsme prohrávali 0:2.

Co proběhlo o druhé přestávce v kabině?
Hlavně jsme si řekli, že zápas rozhodně nevzdáme. Potom jsme do třetí třetiny vletěli a vyšlo nám to. Podobný obrat, kdy ve třetí třetině zvrátíte stav z 0:2, nám může velmi pomoci.

Jsou takové zápasy o to náročnější, že se od vás jako od prvního týmu tabulky čeká, že soupeře s klidem překonáte?
Já to rozhodně neočekával a myslím si, že ani nikdo další ze spoluhráčů nic takového nečekal. S Varama nikdy nelze čekat, že vyhrajete 10:0. I když jsou poslední, jejich hra se zvedla a byli velice nepříjemným soupeřem.

Mohl bys popsat svou vyrovnávací branku?
Bylo to docela nepřehledné. Sváča vystřelil z rohu a puk zůstal brankáři ležet před betonem. Zdálo se, že o něm vůbec nevěděl. Jen jsem do toho píchnul a kotouč už pod ním podjel do branky.

Petr Jelínek při rozbruslení

A ani druhý gól nebyl zrovna z kategorie nejpohlednějších...
To je pravda. Branko vystřelil, trefilo mě to do hokejky a odrazilo se to za gólmana. Oboje byly docela šťastné góly, ale v podobných zápasech přesně takové potřebujete.

Co rozhoduje o tom, že zvládáte i podobně náročně zápasy?
Snažíme se hrát jako tým. Nikdo neřeší, kdo je jaká hvězda. Tentokrát nás nakopnul Honza Ordoš, kterému je 21 let. Každý je důležitým článkem kabiny a i díky tomu nám to v tak klape.

A stále teoreticky můžete překonat svůj loňský bodový rekord.
Nějak jsem to četl, že prý bychom museli všechny zápasy vyhrát za tři body! (smích) Každé utkání chceme vyhrát, takže možné to pořád je. (úsměv) Ale hlavní je, abychom dokázali podávat stejné výkony jako v poslední třetině proti Varům.