Tomajko a Vaic v Liberci končí

Date of publication Author Jan Rachota

S blížícím se koncem dubna začíná být rušno i na hráčském trhu. 1. května se totiž v extralize otevírá přestupní termín. Již nyní je ale jasné, že dres Bílých Tygrů již v následující sezóně neobléknou útočníci Lubomír Vaic a Jan Tomajko. Oběma hráčům pod Ještědem skončila smlouva a klub s jejich službami nadále nepočítá.

Ani u jednoho z těchto hráčů to není překvapivá zpráva. Vaic sám těsně po skončení sezóny médiím řekl: "Láká mě zejména Švédsko a Finsko. Tamní ligy jsou pro hokejisty finančně lukrativní a vyznačují se také dobrými podmínkami pro hráče."A nejsou to troufalá slova, vždyť Lubomír během tří sezón v libereckém dresu dokázal, že hokej hrát umí. V první sezóně byl lehce ve stínu hvězd z NHL, ale výkony podával více než kvalitní. Vrcholem libereckého angažmá však byla loňská sezóna, kdy skončil druhý v kanadském bodování základní části extraligy. V letošním ročníku se sice tolik neprosazoval, i tak však dokázal vsítit několik důležitých branek.

Jan Tomajko na sebe upozornil výbornými výkony v první sezóně v libereckém dresu, když precizní byla zejména jeho defenzivní práce. Během druhé a třetí sezóny v Liberci však Tomajka trápily zdravotní problémy a za Tygry toho příliš neodehrál (69 ze 121 zápasů).

Nejistá je také situace u dalšího forvarda Podkonického. GM dnes odpoledne na toto téma odpověděl: "Andrej zvažuje možnosti odchodu do ciziny a vzal si čas na rozmyšlenou." Podobně jako Podkonický je na tom i obránce Čutta. "Jakub od nás obdržel nabídku a nyní záleží na něm." Smlouva vypršela i útočníku Pajičovi, který ke konci sezóny pomohl Vrchlabí k postupu do 1. ligy.

V minulých týdnech jsme již informovali, že klub podepsal nové smlouvy s obránci Jirušem, Moravcem, Krstevem a útočníky Klimentou a Procházkou. Liberecký kádr pro další sezónu se tak postupně formuje...

Slavná trojice aneb selská jízda