Tomáš Filippi: Když zdravotní stav vydrží, chci stihnout konec základní části

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Kromě tradičních tváří se mezi Tygry v tomto týdnu na ledě objevila také jedna staronová. Do tréninkového rytmu se zapojil také Tomáš Filippi, který se zotavuje ze zranění zad. "Rád bych stihnul konec základní části," usmívá se mladý útočník, který by mohl Bílým Tygrům v závěru sezony pomoci.

Zapojil ses do tréninku s Bílými Tygry. Znamená to ohledně tvého zdravotního stavu dobré zprávy?
Říkal jsem, že nezačnu trénovat do doby, dokud se nebudu cítit na alespoň 80 nebo 90 procent v pohodě. Od pondělí trénuju s týmem a zatím se to pouze zlepšuje. Řekl bych, že je to už na dobré cestě.

Je pro tebe v současné chvíli těžší překonat problémy se zády nebo tréninkový výpadek?
Tréninkový výpadek mi moc nevadí, za takový týden se do toho dostanu. Ale jsem na sebe zatím raději opatrný. Myslím si, že kdybych do toho víc šlápl, už by se mi asi nic nestalo, ale pořád je to spíš v hlavě. Záda asi nejsou úplně na hru. Ale to stejně uvidíme naplno až poté, co naskočím do zápasu.

Jak v tuto chvíli vypadá tvá rehabilitace?
Chodím každý den cvičit do Sport Parku, už mám naučené nějaké své cviky a doktory v podstatě nepotřebuji. Je to jenom o mně. Absolvuji tréninkovou jednotku s týmem a poté si ještě dělám ty svoje věci.

Existuje odhad, kdy by ses mohl zapojit do zápasu Bílých Tygrů?
Když se můj stav bude zlepšovat, nebo přinejmenším když se nebude zhoršovat... Nechci úplně říkat nějaké datum, ale rád bych stihnul konec základní části.

Mluvil jsi už s trenéry, s kým bys případně nastupoval?
S Jardou Vlachem! Trénujeme spolu, myslím, že jsem ho hodně zvednul! Konečně začíná dávat góly! (smích) Ne, to ještě nevím.

Co říkáš na současnou situaci, v níž se Bílí Tygři nacházejí?
Na papíře je to jasně dané. Máme to ve svých rukou. Když vyhrajeme všechny zbylé zápasy, jsme v play-off. Ještě se hraje také o šestku... Ale nemá smysl předbíhat. Strašně důležitý bude už domácí dvojzápas s Jihlavou, ten může o lecčems napovědět.

Hráli jste dvojzápasy během základní části v KHL?
Hrálo se to tak jednou dvakrát, ale letos jsem to nezažil. Myslím, že jsme to tak měli vloni. Tuším, že v Omsku.

Jsou back-to-back utkání nějak specifická?
Nesmíte přemýšlet nad tím, že se hraje dvakrát. Není možné, abyste třeba podvědomě začali šetřit síly, to pak rázem prohráváte. Jinak to je ale tak nějak jedno. Skončí zápas a máte dost času na to se vyspat, zregenerovat a připravit se. Každý vždy říká, že raději hraje zápas, než trénuje.

Tomáš Filippi při rozbruslení.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu