Tomáš Harant si po více jak třech měsících zahrál zápas

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V úterním duelu Bílých Tygrů s reprezentační juniorkou dali trenéři prostor především mladším hráčům, na soupisce se ale objevilo i jméno jednoho z nejzkušenějších zadáků Liberec – Tomáše Haranta. Ten se po nepříjemném zranění kolena pomalu zapojuje do tréninku a včera si po dlouhé době vyzkoušel i zápasové zatížení. Po přípravném utkání jsme slovenského beka vyzpovídali.

Příjemného překvapení se dočkali fanoušci během přípravného utkání Bílých Tygrů s reprezentací do dvaceti let. V sestavě Liberce se totiž poprvé od 21. srpna objevil obránce Tomáš Harant, který si tehdy v utkání s Petrohradem poranil koleno a na více jak tři měsíce vypadl ze hry. „Jsem rád, že tento přípravný zápas byl, mohl jsem si to ozkoušet. Osobně jsem jít ještě moc hrát nechtěl. Trenéři mi ale říkali, že to je přípravný zápas, při kterém mohu kdykoli odstoupit. Jsem rád, že jsem mohl naskočit. Mohl jsem si otestovat, zda koleno vydrží větší zátěž. Zatím to drží, tak uvidíme," říkal po modelovém utkání slovenský bek.

Tomáš Harant: „Těžko říci, kdy naskočím do extraligy, ale lepší se to.“

Jak se vůbec hráč cítí po tak dlouhé pauze? „Pocity na ledě jsem měl takové, jako kdybych hrál první zápas sezóny či přípravu, ale jinak koleno drželo, jsem moc rád," dodal alespoň částečně spokojený Harant.

I když včera odehrál docela slušnou porci minut, návrat do sestavy k extraligovému utkání nechce Tomáš rozhodně uspěchat. „Určitě ještě nějaký týden musím počkat, zapracovat na té noze, protože svalstvo je tam úplně ochablé. Je přede mnou ještě spousta práce. Myslím, že by to mohlo jít před Vánocemi. Uvidíme, jak se mi také podaří dohnat tu ztrátu. Je to i na trenérech. Těžko říci, kdy naskočím, ale lepší se to," hodnotí své výhlídky na opravdový návrat k hokeji asi největší smolař současné liberecké kabiny.

A jak vůbec hodnotí své spoluhráče, kteří se v současné době musí obejít bez jeho služeb? „Kluci hrají už delší dobu velmi dobře. Extraliga je hodně vyrovnaná. Myslím si, že se to nyní o Vánocích bude lámat. Věřím, že se nám podaří udělat nějaký odskok v tabulce," uzavírá povídání obránce Bílých Tygrů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu