Tomáš Havlín: V obou soutěžích se snažím hrát naplno

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Hraje za juniory, ale ještě stíhá vypomáhat staršímu dorostu. K tomu má čas i na reprezentaci. Šikový bek Tomáš Havlín má hokejový program opravdu nabitý, a oprávněně, na ledě bychom mu těžko našli konkurenci. Po úterním utkání si našel chvíli na krátký rozhovor.

Tomáši, v dohrávce jedenáctého kola jsi pomohl dorostu k vítězství nad Jihlavou, jak bys utkání zhodnotil?
Bylo to vyrovnané utkání, přijel těžký soupeř. Porazili Slavii a s většinou týmů hráli na nájezdy. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a jsme rádi, že se nám to podařilo urvat.

S dorostem se vám daří, jak to vnímáš?
Já jsem se zúčastnil zatím pouze třech zápasů. Jsem rád, že se klukům daří a doufám, že to takhle půjde dál.

Hraješ spíše za juniorku, jaký je pro tebe rozdíl mezi těmito soutěžemi?
Já se snažím hrát obě soutěže naplno. Snažím se být užitečný, abych týmu pomohl. Rozdíl je v určitých situacích, někdy si třeba můžu dovolit o krok navíc, ale většinou hraju v obou případech stejně.

Tomáš Havlín se angažuje v dorostu i v juniorce

Proti Jihlavě jsi dal gól po parádní střele od modré čáry, můžeš popsat tu situaci?
Zařval jsem si na přihrávku od Klingoše (Michael Klinger), ten dobře podržel puk a počkal, až se bránící hráč stáhne. Potom mi to dal, a byla to spíše náhoda, snažil jsem se to narvat na bránu a jsem rád, že to tam takhle spadlo.

Chodíš třeba trénovat střelbu na střelnici?
Chodím často, snažím se. Ale tohle bych řekl, že skutečně bylo náhodné.

Účastnil jsi se různých reprezentačních kempů, jak jsi na tom aktuálně?
Nedávno jsem se zúčastnil soustředění v Kravařích. Snažím se teď vybojovat nominaci na akci do Kanady.

A od toho se tedy bude odvíjet účast na mistrovství?
To je daleko, až na konci sezóny. Ovlivní to průběh sezóny, jak se bude mužstvu dařit a samozřejmě jak se bude dařit jednotlivým hráčům.

Tento rok je pro tebe rokem, kdy bys mohl jít na draft. Mluví se spíše o Filipu Pyrochtovi, ale jak to vnímáš ty? V juniorce se ti vede dobře.
Já jsem rád, že dostávám šanci u juniorů. Myslím, že mě to hodně posunulo, jsem rád, že mi trenéři věří. To, že se mi daří, je spíše věc formy, ale jsem rád, že takhle můžu týmu pomoct.

Byl jsi ale draftován do KHL do Lva…
My jsme tohle vůbec nevěděli, potom jsme se to až dočetli na internetu. Kluci mi to psali den potom, myslel jsem, že si dělají srandu. Byl jsem hodně překvapený, my jsme nedostali vůbec žádnou zprávu ani od Lva. Jde pouze o to zajištění práv do dvaceti let, takže šance tam je, ale bude záležet jenom na klubu, jestli po té možnosti sáhne nebo ne.

Díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu