Třetí takovýhle debakl? To už není náhoda a je to alarmující, říká otevřeně Tomáš Klimenta

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Po reprezentační pauze se Bílí Tygři vydali na led největší hokejové haly v naší republice. Že si z ní odvezou nejvyšší příděl v sezóně, ale asi nikdo z nich nečekal. Prohrou 1:7 Severočeši své fandy před Vánocemi příliš nepotěšili a po konci utkání logicky nikomu do řeči příliš nebylo. Debakl se Slavií tak zhodnotil střelec jediné branky Liberce – útočník Tomáš Klimenta.

Tomáši, na Slavii to byla již třetí poměrně jednoznačná a vysoká prohra v této sezóně. Čím to, že se vám letos některé zápasy až tak hrubě nevydaří?
Je to už opravdu alarmující a asi to není náhoda. Hrajeme třeba pět, někdy šest zápasů v řadě dobře a pak se nám ty chyby sejdou takhle najednou v jednom utkání. Pak je to takovýhle výbuch jako dnes, Slavii tam pak spadlo úplně všechno, na co sáhla. Pár šancí jsme měli také, ale góly na 2:0 a 3:0 nás srazily. Pak už se to těžko otáčí.

Tomáš Klimenta zaznamenal proti Slavii již svou jedenáctou trefu v sezóně.

Klíčovým momentem utkání byl tedy ten špatný úvod prostřední třetiny?
Určitě, tam se rozhodlo. První třetina nebyla špatná, řekl bych, že tam jsme byli i lepší, ale nedali jsme na rozdíl od nich gól, i když to pořád bylo hratelné. Ty čtyři minuty na začátku druhé ale všechno pohřbily.

Vypadalo to, že reprezentační přestávka týmu moc nepomohla.
Já nevím, vypadá to tak skoro vždycky po repre pauze. Opravdu těžko říct, všichni mají podmínky stejné, ale možná je tam určitá nerozehranost z naší strany, protože před pauzou to nebylo špatné. Musíme to nějak vylepšit do příště.

Skoro to vypadalo, že dnes to byl zápas, kde vám nevyjde prostě nic. Přesilovka pět na tři, trefení poloprázdné branky a naopak inkasování skoro z každé střely…
Nechci se na to moc vymlouvat, ale dneska to prostě tak bylo. Pak jak nám to tam začalo padat, tak už to prostě nešlo zastavit. Škoda, že ten gól přišel až tak pozdě, kdyby to bylo třeba na 3:1, pak by se s tím možná ještě něco dělat dalo, ale takhle už nebyla šance a jejich další góly nás srážely ještě níž.