Turnaj pěti zemí ve Švédsku "osmnáctka" neodstartovala vítězně, Hrabík asistoval

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Sundsvall - Reprezentace do osmnácti let nezažila vydařený vstup do Turnaje pěti zemí v Sundsvallu. Domácímu celku podlehla 3:4 po samostatných nájezdech. Pozvánku obdrželi i tři Tygři - Kryštof Hrabík, Jan Bednář a Ondřej Chrtek. První zmiňovaný si připsal asistenci.

ŠVÉDSKO - ČESKÁ REPUBLIKA 4:3 po sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Sestava ČR: Vomáčka – Mikyska, Kvasnička, Šalda, Galvas, Buchtela, Zeling, Bednář – Kaut, Nečas, Hrabík – Zadina, Chytil, Kern – Dvořák, Škvrně, Václavek – Novák, Przybyla, Svoboda – Chrtek.

Sestava Švédska: Eriksson Ek – Westerlund, Själin, Björkman, Brännström, Ginning, Liljegren, Asplund – Lundeström, Hugg, Miketinac – Wernblom, Olofsson, Zetterlund – Sylvegärd, Peterson, Elvenes – SVeningsson, Gustafsson, Johansson.

Česká osmnáctka, která zažívá velmi vydařenou sezónu, v prvním utkání Turnaje pěti zemí nestačila na výběr Tre kronor. Domácímu celku nakonec podlehla 3:4 po samostatných nájezdech, a to i přestože vedla už 3:0!

Liberecké fanoušky ale může potěšit skutečnost, že Kryštof Hrabík, jenž byl nominován společně s Janem Bednářem a Ondřejem Chrtkem, asistoval u prvním branky našeho mužstva. Na Erikssona Eka vyzrál po jeho pasu Martin Nečas.

Vedení Česka navíc navýšili po první přestávce ještě Jan Kern i Filip Zadina. Ani třígólový náskok nakonec od porážky svěřence trenéra Václava Varadi neuchránil. Švédové dokázali vyrovnat a v samostatných nájezdech získali bonusový bod. Ten zařídil svižnou ranou Marcus Sylvegärd. Hned ve čtvrtek čeká reprezentační výběr další náročný soupeř - Finsko.

Kryštof Hrabík v dresu U18

Slavná trojice aneb selská jízda