Tygr pod lupou: reprezentant Šimek pálil ostošest, dál gól, a dokonce se stal hráčem utkání

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři proti mladoboleslavským Bruslařům předvedli famózní obrat a dokázali vyrovnat klubový rekord v počtu výher v základní části. Pod lupou jsme detailně sledovali reprezentačního beka Radima Šimka, který se jako hráč utkání výrazně podepsal pod důležité vítězství.

Radim Šimek strávil na ledě 21 minut a 43 sekund, se svými osmi pokusy stal vůbec nejaktivnějším libereckým střelcem a co je hlavní, prosadil se i gólově. V tradičně vypjaté bitvě potvrdil skvělou formu a ukázal, že ve třiadvaceti letech je obráncem, o kterého se tým může opřít. „Myslím si, že jsme odehráli jeden z nejtěžších zápasů na domácím ledě,“ měl jasno po utkání.

Radim začal zápas jako vždy v obranné dvojici po boku Martina Ševce. První výrazný moment však mladý bek zaznamenal bez svého obvyklého parťáka ve speciální přesilovkové formaci, která se postarala o první branku utkání. Šimek vypálil a Martin Bakoš pohotovou dorážkou otevřel skóre.

„Branko mi nahrál na modrou čáru tak, že jsem mohl vystřelit z první. Velkou práci odvedl před brankovištěm clonící Petr Jelínek a Martin Bakoš zakončoval takřka do prázdné brány,“ popisoval Tygr pod lupou svůj první zápis do zápasových statistik. Pošťuchovaná mezi Petry – Vampolou a Čáslavou.

V dalším průběhu první části na sebe Šimek ještě několikrát upozornil. Poté, co několikrát nebezpečně otestoval Rittichovu pozornost od modré čáry, dal o sobě vědět v situaci, která nebyla daleko od druhé branky domácího týmu. Krátce před přestávkou totiž Radim od levého mantinelu našel mezi kruhy Petra Jelínka a ten ještě přiťukl puk Martinu Bakošovi, jenž zblízka na mladoboleslavského gólmana nevyzrál.

Ve druhé periodě si drobný obránce připsal dvě minuty za podražení, jenže bohužel si na trestné lavici lavici neodpykal ani polovinu trestu, o což se využitím početní výhody postaral exliberecký Tomáš Klimenta.

O tři minuty později se však z Radima Šimka stal hrdina. Elitní zadák Bílých Tygrů projel podél pravého mantinelu do útočné třetiny a rozhodl se vystřelit. Proti jeho neskutečně přesné ráně byl brankář Bruslařů bezmocný a Radim tak mohl slavit důležitou branku na 2:3.

„Abych pravdu řekl, mým cílem nebylo zakončovat. Zavezl jsem puk do útočného pásma a hledal jsem někoho, komu bych nahrál. Nikoho jsem neviděl, tak jsem to zkusil. V okamžiku, kdy jsem vystřelil, projížděl před bránou Jakub Valský, takže gólman nic neviděl. Asi to ani nešlo trefit lépe,“ komentoval výstavní gól sám střelec.

Hned zkraje třetího dějství přišla další situace, v níž vystupoval Šimek jako jeden z hlavních aktérů. Po jeho projektilu od modré Liberečtí dosáhli třetího gólu, který ale po dlouhé rozpravě hlavního sudího s videorozhodčím nebyl uznán, jelikož tečující spoluhráč Šimka zasáhl kotouč vysokou holí.

V polovině třetí části nastartovala Tygry k velkému obratu bitka Jaroslava Vlacha s Tomášem Voráčkem. Příklad ze svého spoluhráče si vzal i Šimek, který si pro změnu ostřeji vyměňoval názor s Richardem Jarůškem. „K hokeji to zkrátka patří. Tvrdá hra mi nevadí. Kdybych měl příležitost, tak pár ran taky rozdám“ vysvětloval po utkání.

Poté, co Radim nechyběl na ledě u branek Radivojeviče a Valského, mohl v prodloužení celé utkání i rozhodnout. Místo toho, aby rychlý kontr zakončil, však ještě hledal svého spoluhráče. „Jsem typ hráče, který raději nahraje. V té situaci jsem ale jel do brány a opravdu jsem chtěl zakončovat, jenže Michal Bulíř si na mě nakonec křikl, tak jsem mu kotouč přenechal. Myslím si, že jsem nahrával správně, ale měl jsem to vyřešit lépe,“ posteskl si.

Smutnit ale nemusel. To, co se mu ve spolupráci s Michalem Bulířem nepovedlo, napravil vítěznou brankou Jakub Valský. Radim tak může jet na reprezentační sraz do Ostravy v dobré pohodě. „Nároďák je čest. Doufám, že odehrajeme podobně dobré zápasy, jako se nám to povedlo na Channel One Cupu,“ řekl na závěr obránce Bílých Tygrů a českého národního týmu Radim Šimek.