U Tygrů nebude pokračovat Leinonen ani Nedorost

Date of publication Author Tisková zpráva

Finský brankář Tero Leinonen již nebude pokračovat v dresu Bílých Tygrů. Pětatřicetiletý gólman se rozhodl nevyužít nabídky Liberce a v kariéře bude pokračovat v jiném klubu. Post dvojky za brankářem Markem Pincem se tak uvolnil a Bílí Tygři nyní hledají Leinonenovu náhradu. Lákadlo zahraničního angažmá bylo silnější než nabídka Bílých Tygrů i pro útočníka Václava Nedorosta, který tak po třech sezónách odloží liberecký dres.

Leinonen přišel do Liberce v lednu roku 2009 na hostování jako náhrada za Milana Hniličku a vysloužil si zájem Tygrů i pro další sezónu. V té ho však brzdila dlouhodobá

Václav Nedorost míří do KHL

zranění a liberečtí hokejisté si museli hledat novou jedničku. Po příchodu Marka Pince byl Leinonen převážně v roli druhého brankáře, nicméně v případě potřeby dokázal svého „parťáka“ v brance spolehlivě nahradit.

Nedorost působil v Liberci během výluky v zámořské NHL, poté se pod Ještěd vrátil v létě roku 2006. Následně zde odehrál tři sezóny a pokud ho zrovna nelimitovala zranění, patřil ke klíčovým osobnostem týmu. O tom svědčí i statistika, vždyť během zmíněných tří sezón odehrál včetně play-off 131 utkání s bilancí 31 branek a 45 asistencí.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR