Už jsem potřeboval taky nějakého šmudlu, popsal svou branku do pardubické sítě Jaroslav Kudrna

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Podruhé v letošní sezóně se prosadil proti Pardubicím Jaroslav Kudrna a jeho trefa pomohla Bílým Tygrům k vítězství po nájezdech 4:3. Liberecký útočník má na kontě zatím osm přesných zásahů, ale v dřívějších sezónách byl zvyklý na větší přísun zásahů do černého. „Byl jsem zvyklý na více gólů, takže doufám, že mně to trošku pomůže v sebevědomí,“ přeje si Bílý Tygr.

Jardo, dnes vydřené vítězství nad Pardubicemi, kde jsi léta hrával. Jak moc si dnešní výhry ceníš?
Odehrál jsem tam nějakých devět let, takže to pro mě má určitě větší náboj, ale už to není takové jako kdysi. Teď už tam sedm let nepůsobím. Dnes to jsou vydřené body a snad i zasloužené. Měli jsme hodně vyloučených hráčů a je štěstí, že jsme neinkasovali v některých případech. Mohli jsme pak sami nějaké vstřelit, když jsme ke konci nastřelili tyč. Marek Pinc si nájezdy pohlídal s velkým přehledem, až jsem teda koukal. Méďa (Petr Nedvěd) nás excelentně zase poslal na dva body.

Utkání proti Pardubicím pro mě mají vždy větší náboj, přiznává Jaroslav Kudrna

Cení si tým takového vítězství víc, protože je ubojované, než jasné výhry jako například nad Kladnem?
Určitě. Vítězství, která jsou vydřená, vždy tým svým způsobem nakopnou. V neděli budeme chtít z ledu Sparty přivést taky nějaký slušný výsledek.

Jedete na led Sparty jako outsider. Můžete něco ztratit?
Ztratit určitě můžeme. Bude se hrát o tři body. Jestli chceme mít do šestky nějaký klid, tak musíme sbírat body všude. Každý zápas v extralize v jejím závěru je hodně vyrovnaný. Všechna utkání budou hodně ubojovaná a o to více si dnešní výhry ceníme.

Ty jsi dnes nahrávkou rozjel gólový účet utkání. Jak se celá situace semlela?
Vyskočil jsem z trestné a šli jsme s Urbym (Tomášem Urbanem) dva na jednoho. Já jsem to nechtěl dávat před modrou, takže jsem to zkusil žábou přes beka a Urby to už pěkně trefil.

Tým si dnes podpořil i gólem, ale byla to taková prapodivná trefa.
Z otočky jsem to zkusil bekhendem dát na branku. Byla to náhoda. Už jsem potřeboval taky nějakého šmudlu. Byl jsem zvyklý na více gólů, takže doufám, že mně to trošku pomůže v sebevědomí.

Petr Nedvěd dnes hrál opět famózně. V první minutě jel sám na branku, ale své sólo neproměnil bekhendem. V nájezdech ale už soupeři ukázal svou klasiku a to prudkou střelu. Nedivili jste se, že poprvé vytáhl něco jiného?
Méďovi (Petru Nedvědovi) to asi trošku ujelo, takže zakončil bekhendem. V nájezdech už led není nejlepší, takže je dobré, když se nic nevymýšlí. Někdy chceš něco udělat a puk ti trochu skočí a je po šanci. Méďa ukázal v nájezdech, jaký je to pan hráč.

Na oku máš po dnešním zápase lehký šrám. Co se stalo?
Dostal jsem asi někde loket. Pořádně jsem to ani neviděl. Doktor mi to zalepil a ošetřil. Nic hrozného to ale nebude.

V Třinci jsi nehrál, protože jsi byl zraněný. Jak to vypadá s tebou teď?
Bylo to lehké zranění. Spíš bych to přirovnal teď k dětským problémům. (Smích). Byla to trošku nataženina svalu. V závěru extraligy se ale nedá laborovat s něčím. Musíme teď všichni hrát a udělat play-off. Dnes jsem si už nechtěl odpočinek dovolit a musíme jet přes bolest všichni.

Jardo, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v závěru základní části.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu