V Liberci budou pokračovat Špaček i Vantuch

Date of publication Author Tisková zpráva

Bílí Tygři pokračují již v průběhu play-off se stabilizací kádru na příští sezónu. Nové smlouvy podepsali útočníci Daniel Špaček a Lukáš Vantuch. Prvně jmenovaný stvrdil kontrakt na dvě sezóny s možností následné roční opce, druhý pak podepsal smlouvu na tři následující roky.

Daniel Špaček

Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Před sezónou jsme omladili kádr a oba tito hráči dokázali uchopit svou šanci. Ukázali nám, že s nimi můžeme v prvním týmu počítat, a že v sobě skrývají zajímavý potenciál.“

Profil Daniela Špačka:

Liberecký odchovanec Daniel Špaček nastupuje v extralize třetím rokem a prožívá svou doposud nejlepší sezónu.

Lukáš Vantuch

Ve 48 utkáních základní části si tento defenzivní útočník připsal na své konto 9 bodů (5+4), v průběhu play-off pak v 11 zápasech pomohl Bílým Tygrům do semifinále 5 body (3+2).

Profil Lukáše Vantucha:

Lukáš Vantuch hokejově vyrostl v Jihlavě, nicméně dorostenecké a juniorské soutěže už okusil v Liberci. V roce 2005 byl draftován v šestém kole (jako 172. hráč celkově) Bostonem a odešel zkusit štěstí do zámoří. Šanci v NHL si nevybojoval a v roce 2007 se vrátil do Liberce. Bývalý mládežnický reprezentant strávil v premiérové extraligové sezóně většinu času v hlavním kádru, příležitostně pomáhal tehdejší farmě Bílých Tygrů ve Vrchlabí. V extralize do současnosti tento urostlý forvard (195cm,100 kg) odehrál 99 zápasů a získal 16 bodů (7+9).

Slavná trojice aneb selská jízda